Latvijas valdība jau rīt, 11. jūnijā, varētu lemt par Eiropas Parlamentā (EP) atkārtoti ievēlētā esošās Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētājas izpildvietnieka Valda Dombrovska (JV) virzīšanu eirokomisāra amatam, pēc koalīcijas pārstāvju tikšanās žurnālistiem paziņoja Ministru prezidente Evika Siliņa (JV).

Reklāma

Viņa informēja, ka pirmdien notikušajā koalīcijas pārstāvju tikšanās reizē šis jautājums ticis konceptuāli izrunāts.

Dombrovskis šajās EP vēlēšanās Latvijā startēja uzvarējušās "Jaunās vienotības" (JV) sarakstā kā pirmais numurs un guva vislielāko vēlētāju atbalstu, saņemot 91 873 plusus un 2250 svītrojumus, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas apkopotie provizoriskie dati.

Pēc ievēlēšanas Dombrovskis pauda, ka šie rezultāti dod politisko un demokrātisko leģitimitāti viņa atkārtotai virzīšanai darbam EK, tomēr virzību uz šo lēmumu viņš gaidīja no partijas biedres Siliņas.

Aģentūras LETA aptaujātie eksperti jau īsi pēc provizorisko vēlēšanu rezultātu paziņošanas aģentūrai LETA prognozēja, ka Siliņa varētu virzīt Dombrovski atkārtotai iecelšanai eirokomisāra amatā.

ziņots, EP vēlēšanās Latvijā uzvarējusi JV, kura ietilpst visā Eiropā vēlēšanās uzvarējušās Eiropas Tautas partijas politiskajā grupā. Otrajā vietā vēlēšanās Latvijā palikusi Nacionālā apvienība (NA). Šie abi politiskie spēki pamatīgi atrāvušies no sekotājiem un katrs ieguvuši pa diviem deputātu mandātiem EP, bet pieci citi politiskie spēki tikuši katrs pie viena mandāta.

No JV Eiroparlamentā ievēlēts Dombrovskis un Sandra Kalniete, bet no NA - Roberts Zīle un Rihards Kols. "Latvijas attīstībai" Eiroparlamentā pārstāvēs Ivars Ijabs, "Apvienoto sarakstu" - Reinis Pozņaks, "Progresīvos" - Mārtiņš Staķis, "Saskaņu" - Nils Ušakovs, bet partiju "Latvija pirmajā vietā" - Vilis Krištopans.

Ja Dombrovskis kļūs par eirokomisāru un noliks EP deputāta mandātu, tad viņa vietā to saņems Inese Vaidere, kura vēlēšanu rezultātā JV sarakstā ierindojas trešajā vietā.

Aptauja

Cik bieži lasi/klausies tiešsaistes mediju LASI.LV?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.