Nobela Miera prēmija šogad piešķirta Irānas sieviešu tiesību aktīvistei Nargesai Mohammadi par viņas cīņu pret sieviešu apspiešanu Irānā. Mohammadi tika godināta "par viņas cīņu pret sieviešu apspiešanu Irānā un cīņu par cilvēktiesību un brīvības veicināšanu visiem", pavēstīja Norvēģijas Nobela komitejas vadītāja Berita Reisa-Andersena.

Nobela komiteja norādīja, ka Mohammadi "drosmīgā cīņa ir prasījusi milzīgu personīgo cenu". "Kopumā režīms viņu ir arestējis 13 reizes, piecas reizes notiesājis un piespriedis kopumā 31 gadu cietumā," sacīja Reisa-Andersena. Viņa piebilda, ka Mohammadi šobrīd atrodas cietumā. Mohammadi ir Irānas aktīviste un Cilvēktiesību aizstāvju centra vadītāja vietniece, kuru dibinājusi 2003. gada Nobela miera prēmijas laureāte Širina Ebadi. Kopš 2011. gada Mohammadi ir piespriesti vairāki cietumsodi, un pašlaik viņa par "propagandas izplatīšanu" atrodas Teherānas cietumā. Nobela Miera prēmijai šogad bija izvirzīts 351 kandidāts – 259 personas un 92 organizācijas. Pagājušajā gadā prēmija tika baltkrievu cilvēktiesību aktīvistam Aļesam Beļackim, Krievijas cilvēktiesību aizsardzības centram "Memoriāls" un Ukrainas Pilsonisko brīvību centram (CCL) par viņu centieniem dokumentēt cilvēktiesību pārkāpumus.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.