Tuvojoties Eiropas Parlamenta vēlēšanām, laikraksta "Latvijas Avīze" redakcija ir izpētījusi Eiropas Savienībā aktuālākās tēmas, Latvijā piešķirot tām gan nacionālu un pat lokālu kontekstu, gan pan-eiropeisku nozīmi.

Reklāma

Analīzes mērķis vienkāršs – sagatavot lasītājus (un diskusiju cikla “Vērtējam darbus un solījumus” klausītājus) lēmumam, kas būs jāpieņem 8. jūnijā, ievēlot Latvijas pārstāvniecību Eiropas Parlamentā.

Žurnālisti un eksperti analizēja Eiropas Savienības politikas veiksmes, izaicinājumus un plānus 9 jomās – zaļais kurss, digitalizācija, drošība, migrācija, veselība, jaunatnes politika, mobilitāte, vienlīdzība un zinātne.

Pirms izdarīt lēmumu, iepazīsties!

Par "zaļo kursu" Eiropas politikā un tās spilgtajām pretrunām lasi rakstā Zaļais kurss politikā un prātos. Tāpat lasi arī par Latvijas konkurētspēju ilgtspējīgās ekonomikas ietvaros - "Gribi piegādāt — ziņo un pārkārtojies" un "Raibi kā dzeņa sāni" (autors: Olafs Zvejnieks).

Zīmē Gatis Šļūka. Privātums garantēts!

Par Eiropas centieniem digitalizēties un tuvākajā nākotnē gaidāmajām inovācijām: "Eiropa digitalizējas mākslīgā intelekta virzienā" (autors: Raivis Šveicars).

Zīmē Gatis Šļūka. Vai karš ar Krieviju ir neizbēgams? ES aizsardzība karā un mierā.

Par Eiropas drošības jautājumiem kara draudu kontekstā: "Vai karš ar Krieviju ir neizbēgams? ES aizsardzība karā un mierā" (autors: Imants Ozols).

Gatis Šļūka. Migrācija.

Par migrācijas politikas humāno un tumšo pusi Eiropā: "Kā regulēt migrantu plūsmu" (autors: Artis Drēziņš).

Zīmē Gatis Šļūka.

Par Eiropas Savienības jauniešiem sniegtajām iespējām un jauniešu atbildību: "Vienam daudz, citam nemaz!?" (autore: Ilze Kuzmina).

Zīmē Gatis Šļūka. Vai Latvijas pacientu sasniegs Rietumeiropas iespējas?

Par Latvijas pacientu stāvokli plašajā Eiropā: "Vai Latvijas pacientu sasniegs Rietumeiropas iespējas?" (autore: Māra Libeka).

Zīmē Gatis Šļūka. Vienlīdzību!

Par diskriminācijas jautājumiem darba vietā: "Sievietes saņem mazāk" (autors: Guntis Ščerbinskis).

Gatis Šļūka. Latvijā kavējas ieguldīt nākotnē.

Par zinātnes ilgtspēju Latvijā un inovāciju kursu Eiropā: "Latvijā kavējas ieguldīt nākotnē" (autors: Ivars.Bušmanis).

Gatis Šļūka. Komforta zona.

Par jauniešu iespējām mācīties, strādāt un ceļot Eiropas Savienībā: "Vissvarīgākais jauniešiem — pārvietošanās sniegtā brīvība" (autore: Ieva Brinkmane).

Rakstu ciklu papildina Gata Šļūkas karikatūras – kodolīgi, asprātīgi un dažviet dzēlīgi! Seko līdzi Gata Šļūkas karikatūrām arī Instagram kontā Karikatura.lv!

Aptauja

Vai piedalīsies Eiropas Parlamenta vēlēšanās?

Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība, izmantojot Eiropas Parlamenta dotāciju programmu komunikācijas jomā. Paustie viedokļi un uzskati atspoguļo autoru personīgos uzskatus. Ne Eiropas Savienība, ne Eiropas Parlaments nenes atbildību par paustajiem uzskatiem. 

#BalsojamEiropā