Biatlonists Andrejs Rastorgujevs visos šīs sezonas individuālajos startos ierindojās labāko četrdesmitniekā.

Pasaules kausa noslēdzošajā devītajā posmā Kenmorā Kanādā Rastorgujevs sprintā bija 22., iedzīšanā – 32., bet masu startā viņam devītā vieta un kopvērtējumā 17. pozīcija, kas ir karjeras trešais labākais rādītājs. Augstākā alūksnietim ir 13. vieta 2017./18. gada sezonā. Šosezon viņam Pasaules kausā un pasaules čempionātā 26 starti individuālajās distancēs, visos tiekot labāko četrdesmitniekā. Pirmajā desmitniekā piecas reizes, otrajā – astoņas un vēl septiņas reizes trešajā desmitā jeb faktiski visu laiku Rastorgujevs piedalījās cīņā par augstām vietām un nebija nevienas izgāztas sacensības kā vairākiem biatlonistiem no kopvērtējuma pirmā desmita. Turklāt jāņem vērā, ka pirmos trīs posmus līdz jaunajam gadam Rastorgujevam ietekmēja atkopšanās pēc slimošanas. Uz pasaules čempionātu viņš bija izcilā sportiskajā formā, izcīnot sudrabu masu startā un esot ceturtajam 20 kilometru distancē. Savukārt abos pēdējos Pasaules kausa posmos Ziemeļamerikā šaušana nebija tik lieliska, kā ierasts (sezonā kopumā guļus 91%, stāvus – 82%).

Baibas Bendikas priekšā jānoņem cepure – pēc bērna laišanas pasaulē viņa atgriezās tikpat spēcīga kā iepriekš. 

Sezonas kopvērtējumā 52. vieta, bet ko vien vērta ir piektā vieta sprintā pasaules čempionātā, kur kvalificējās arī masu startam.

Pie punktiem debijas sezonā trīs reizes tika Renārs Birkentāls, labākā vieta 27. sprintā, un kopvērtējumā – 59. Divas reizes ceturtajā desmitā bija Sanita Buliņa, kopvērtējumā esot 78.

Nāciju vērtējumā Latvijas vīriem 14. vieta, sievietēm – 15.

Lielos globusus ieguva norvēģis Juhanness Bē, kurš to paveica piekto reizi karjerā, bet dāmām pirmo reizi labākā itāliete Liza Vitoci.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.