Šoruden Rēzeknē, Jelgavā un citur Latvijā izskanēs leģendārās Dailes teātra aktrises Olgas Dreģes 85 gadu jubilejas koncerti.

Kolēģi viņu sauc par "teātra uguntiņu", un ne velti, jo arī savos 85 gados viņa ir temperamentīga un azartiska! Savukārt Olgas kolēģe – nu jau mūžībā aizsauktā aktrise Ausma Kantāne – reiz teikusi, ka "Olga Dreģe pārstāv to latviešu gēnu, kas ir kā paraugs. Viņa parāda, ka mēs esam dzīvotspējīgi, ka mēs esam stipri, vareni, skaisti, emocionāli un temperamentīgi." 

Šajā koncertuzvedumā caur Olgai būtiskām dziesmām un dzeju, caur laikabiedru atmiņām un viņas pašas stāstīto mēģināsim saprast, kāds tad ir Olgas Dreģes unikālais kods.

Koncertos, kuros piedalīsies īpašie viesi – aktieri Madara Botmane, Gundars Silakaktiņš, Mārtiņš Brūveris vai Emīls Kivlenieks, Lidija Pupure, Jānis Paukštello vai Juris Strenga (katrā pilsētā viesu saraksts atšķirsies), kā arī mūziķu grupa, skanēs mākslinieces izvēlēta dzeja. "Tas ir mans mūža darbs ar dzeju, tie ir mani radošie meklējumi ārpus darba teātrī," saka Olga, piebilstot: "Domāju, ka šis notikums izvērtīsies ne tikai man par svarīgu brīdi, bet tā būs laba dāvana maniem klausītājiem." Skanēs arī aktrises atziņas par to, kas ir sirdsgudrība, ticība, svētums, pateicība un citi viņai svarīgi jēdzieni, no kuriem pāri visam ir māksla un teātris. Un, protams, mūzika un dziesmas gan Olgas, gan viņas kolēģu un īpašo viesu – mūziķu izpildījumā. Pēc koncerta mākslinieces talanta cienītājiem būs iespēja saņemt autogrāfus jubilāres grāmatā "Ak, sirds, tev pašai sevi jāsastop!", kurā ar dzejas starpniecību izstāstīts stāsts par skatītāju iemīļoto aktrisi.

Olgas Dreģes jubilejas koncerti notiks:

2. XI plkst. 19 Kultūras centrā "Ulbrokas pērle"

11. XI plkst. 18 Latgales vēstniecībā "Gors"

12. XI plkst. 16 Jēkabpilī, Krustpils Kultūras centrā

25. XI plkst. 18 Rojas Kultūras centrā

29. XI plkst. 19 Jelgavas Kultūras namā

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.