Aiviekstes pagasta "Kalna Īvānos" pulcējušies pļāvēji, lai piedalītos Pļaviņu apvienības pļaušanas sacensībās ar rokas izkaptīm.

Reklāma

Tās rīkojusi biedrība "Pļaviņu pļāvēji" ar Aizkraukles novada pašvaldības sporta centra atbalstu, informē laikraksts "Staburags".

Pļaušana ar rokas izkapti ir sena prasme, ko pārnes no paaudzes paaudzē, un šis esot viens no pasākumiem, kas to apliecina. Šoreiz dalībnieku vidū gan iztrūkuši bērni un pusaudži, bet pārējās vecuma grupas bijušas pārstāvētas – no jauniešiem līdz pat senioriem. Daudzi dalībnieki bijuši jau ar lielu pļaušanas un sacensību stāžu, bet allaž uzrodoties arī kāds jaunpienācējs. Sacensību jaunākajā grupā bijuši vīri no 19 līdz 49 gadiem. Šajā konkurencē nepārspēts palicis aiviekstietis Jānis Norvaišs, kuram ticis arī diploms par gludāko pļāvumu.

Dāmām vecuma grupā no 50 līdz 64 gadiem uzvara pļaviņietei Daigai Kapteinei, 2. un 3. vietā aiviekstietes Aļona Saliete un Ingrīda Liepiņa, bet diploms par gludāko pļāvumu Lailai Borskai.

Apkopojot visus rezultātus, tradicionāli noteikti uzvarētāji Pļaviņu apvienības pagastu un pilsētas vidū. 

Jau kuro gadu pēc kārtas tas atkal bijis Aiviekstes pagasts, kur mīt un darbojas čaklākie un prasmīgākie pļāvēji, aiz sevis atstājot pļaviņiešus. Prasmīgākajiem pļāvējiem pasniegtas medaļas, diplomi, balvas un ziedu pušķi, ko katram bija sarūpējusi aiviekstiete Biruta Jēgere. Sacensības notikšot arī turpmāk.

MAF 2024

Publikācija tapusi projektā "Mans pagasts, mana pilsēta", kurā "Latvijas Avīze" sadarbojas ar laikrakstiem "Staburags", "Dzirkstele", "Zemgales Ziņas", "Bauskas Dzīve", "Alūksnes un Malienas Ziņas" un "Ziemeļlatvija".

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikācijas saturu atbild "Latvijas Avīze".