Alūksnes novada pagastos pasta nodaļas slēgtas jau pērn, palikusi tikai viena Alūksnes pilsētā, kur iedzīvotāji var vērsties pēc nepieciešamajiem pasta pakalpojumiem, laikraksts "Alūksnes un Malienas Ziņas" pētījis pasta pakalpojumu pieejamību novadā.

Reklāma

Tagad VAS "Latvijas Pasts" aktīvi reklamējot un piedāvājot pakalpojumu "Pastnieks mājās", ko bez maksas varot izmantot visi tie, kuri dzīvo ārpus valstspilsētām un novadu administratīvajiem centriem neatkarīgi no pasta nodaļas tuvuma. Tomēr Alūksnes novada pagastu iedzīvotāji šo iespēju vēl nav izmantojuši. Daudzi par to pat nezina, bet citiem nav bijusi tāda nepieciešamība. "Vēl neesam saņēmuši nevienu pastnieka izsaukumu uz mājām. Tomēr laikā, 

kad cilvēkiem piegādājam pensijas dzīvesvietā, nereti viņiem abonējam arī laikrakstus un žurnālus, atvedam arī pa kādai aploksnei un markai, ja nepieciešams. 

Presi pārsvarā pie pastnieka abonē seniori, jaunākā paaudze šim nolūkam izmanto internetu," izteicies pastnieks Aivars Baltais, kurš apkalpo klientus Alūksnē, Kalncempjos, Zeltiņos, Ilzenē un Alsviķos.

Piesakot pastnieka pakalpojumu dzīvesvietā, vēstuļu un sīkpaku atkārtota un paku pirmreizējā piegāde esot bez maksas. Sūtījumu pastnieks piegādājot nākamajā darbdienā pēc pieteikuma. Vienkāršas un izsekojamas vēstules piegādās pastkastītē tāpat kā līdz šim. Savukārt ierakstītas un apdrošinātas vēstules pastnieks piegādās adresātam mājās un izsniegs pret saņēmēja parakstu, veicot saņēmēja identifikāciju. "Vienkāršus un izsekojamus sūtījumus, ja izmērs atbilst pastkastītes formātam, piegādājam pastkastītē. Ja izmērs ir lielāks, tad sūtījumu, iepriekš piesakot, vedam uz mājām. Ierakstītu un apdrošinātu sūtījumu piegādāsim adresātam dzīvesvietā un izsniegsim pret parakstu, veicot saņēmēja identifikāciju. Ja uz sūtījuma ir norādīts tālruņa numurs, sūtījums var tikt piegādāts arī pakomātā," stāstījis pastnieks.

Laikraksts "Alūksnes un Malienas Ziņas" sazinājies arī ar Reģionālo mediju asociāciju, kas paudusi viedokli – tik brīnišķīgi, kā uzsver pasta pārstāvji, viss nemaz neesot. 

Jā, pastnieka izsaukšana esot bezmaksas pakalpojums, bet vai lauku cilvēks vēlēsies "dancināt" pastnieku vienas vēstules dēļ? 

Reģionālo mediju asociācija rosinājusi pastam laukos, kur slēgtas pasta nodaļas, sadarboties ar tuvumā esošo iestādi vai uzņēmumu, piemēram, veikalu, pašvaldību, degvielas uzpildes staciju vai citu, kur tomēr pasta pakalpojumu minimums būtu pieejams.

 

MAF 2024

Publikācija tapusi projektā "Mans pagasts, mana pilsēta", kurā "Latvijas Avīze" sadarbojas ar laikrakstiem "Staburags", "Dzirkstele", "Zemgales Ziņas", "Bauskas Dzīve", "Alūksnes un Malienas Ziņas" un "Ziemeļlatvija".

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikācijas saturu atbild "Latvijas Avīze".