GPO – German Precision Optics – piedāvā augstas kvalitātes binokļus ar nepārspējamu cenas un veiktspējas attiecību. PASSION ED 10X42 – šo konkrēto binokli ar SIA Ieroči atsaucīgās komandas labvēlību ieguvu savā īpašumā, lai pārliecinātos par tā efektivitāti un atbilstību cenai.

Komfortabls un, manuprāt, ideāla izmēra binoklis. Ergonomisks un ļoti elegants dizains apvienots ar augstas kvalitātes materiālu izmantošanu. Binokļa svars ir vien 740 grami. Korpuss izgatavots no magnija, kas apstrādāts ar pieskārienam patīkamu gumiju. Materiāls neslīd slapjās rokās. Vienlīdz patīkams pieskārienam gan aukstumā, gan karstā laikā. Padomāts par ergonomiju, lai būtu parocīgs un ērti turēt rokās. Ļoti parocīgi regulējams fokuss. Dioptrijas regulēšanas gredzens ir stingrs, kas novērš iespēju nejauši izregulēties. Trijos dažādos attālumos var novietot binokli pie acīm tā, lai būtu ērti dažādām sejas uzbūvēm, kā arī cilvēkiem ar brillēm. Protams, šim binoklim ir ūdensizturīga konstrukcija, kas piepildīta ar slāpekli, lai novērstu iekšēju miglošanos temperatūras svārstīšanās gadījumā.

Binoklis PASSION ED 10X42

Pateicoties ED objektīviem, vairākiem pārklājumiem un saskaņotai optikai, tie piedāvā plašu redzes lauku un ārkārtīgi augstu attēla asumu. Par binokļa augsto kvalitāti man bija iespēja pārliecināties gan skaidrā, saulainā dienā, gan miglā, kā arī vēlā krēslas stundā medījot pēdējos sezonas bebrus. Kā tālās, tā arī tuvās distancēs šis binoklis rādīja izcilu attēla fokusu. Redzeslauks viena kilometra attālumā ir 143 metri. Šī optiskā veiktspēja ir unikāla un viennozīmīgi labākā savā klasē, ko esmu turējis rokās. Šajā cenu kategorijā grūti būs piemeklēt līdzvērtīgu oponentu. Protams, mūsdienu attīstības līmenī atradīsies binokļi, kas piedāvā vairāk tehnoloģisko iespēju. Piemēram, iebūvētus tālmērus un nakts redzamību kā digitālu, tā termālu un citas ekstras. Taču par to nāksies piemaksāt vairākas reizes lielāku summu.

Šim konkrētajam PASSION ED 10X42 binoklim par attēla dzidrumu vispār nav nekādas diskusijas, ja runājam par diennakts gaišo laiku, – tas ir nevainojams! Nekādas miglas un balti riņķi nemaisa skatu gar lēcas malām, attēls ir perfekts no malas līdz malai. Tomēr, ja jāmin spēcīgākā īpašība, tad nešaubīgi saku – tā ir redzamība krēslā. 90% gaismas caurlaidība. Medījot vai vienkārši izmantojot to krēslas stundās, novērtēsiet katru ieguldīto eiro centu. Pirmo reizi to izmantoju vakarā, kad sāka jau spēcīgi krēslot. Pieliekot pie acīm, biju patīkami pārsteigts par to, cik ļoti uzlabojas redzamība, īpaši distancē līdz 300 m. Vairākkārt liku to pie acīm un priecājos par redzamo. It kā pusaklam cilvēkam pirmo reizi dzīvē uzliktu spēcīgas brilles. Cilāju to augšā, lejā, priecājoties par rezultātu. Lielā attālumā bija saskatāmi mazi objekti. Piemēram, pa ūdens virsmu slīdoša, knapi manāma bebra galva vai acij jau sen kā nemanāmi putni koku galotnēs.

Komplektācijā ietilpst lieliska, cieta materiāla, izturīga binokļa soma ar ērtu regulējamu neoprēna siksniņu gan somai, gan binoklim un kvalitatīvu rāvējslēdzēju, kas neizjuks pēc dažām lietošanas reizēm. Mikrošķiedras tīrīšanas drāniņa lēcām. Pamācība un lēcu aizsarga vāciņi.

Ja tiešām gribas atrast lietu, par ko pakratīt ar pirkstu ražotāja virzienā, tad varēja padomāt par labāku lēcu aizsarga vāciņu stiprināšanu, lai novērstu jebkādu iespēju tos nozaudēt.

Ļoti labs ieguldījums, ar ko papildināt savu medību inventāra kolekciju. Galvoju par cenas un kvalitātes attiecību. Nenožēlosiet ieguldītos apmēram 450 eiro par savā īpašumā iegūto PASSION ED 10X42. Pieejams visos Latvijas SIA "Ieroči" veikalos.

Ja tiešām gribas kaut ko atrast, par ko pakratīt ar pirkstu ražotāja virzienā, tad varēja padomāt par labāku lēcu aizsarga vāciņu stiprināšanu, lai novērstu jebkādu iespēju tos nozaudēt.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.