Pēdējos gados pieaudzis ziņojumu skaits par vilku uzbrukumiem mājlopiem, lielākos postījumus nodarot aitu audzētājiem, bet Valsts meža dienests (VMD) informē, ka šogad deviņos gadījumos cietuši arī suņi.

Šādi gadījumi fiksēti Austrumlatgales virsmežniecības uzraudzībā esošajā teritorijā – Balvu, Ludzas un Rēzeknes novados. Ja vilks vairākas reizes dažu dienu laikā novērojams māju tuvumā, speciālisti iesaka informēt par to tuvāko medību kolektīvu. Ja netālu no apdzīvotas vietas manīti vilki ar netipisku uzvedību, piemēram, tādi, kas zaudējuši dabiskās bailes no cilvēka un regulāri manāmi klaiņojot, arī jāinformē tuvāko medību kolektīvu.

Tāpat nevajag turēt suņus pie ķēdes. Ja sunim nav iespējas aizbēgt un patverties vietā, kur vilks netiek klāt, tas varot kļūt par vieglu medījumu plēsējam. 

Šogad VMD jau saņēmis 48 ziņojumus par vilku uzbrukumiem mājlopiem un mājdzīvniekiem.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.