Lai medītu ūdensputnus ASV štatos, visiem medniekiem, kas sasnieguši 16 gadu vecumu, ik sezonu ir jāiegādājas dokuments, ko sauc par federālo pīļu marku (angliski – Federal Duck Stamp). Visi ienākumi no pārdotajām markām tiek novirzīti mitrāju un ūdensputnu dzīvotņu saglabāšanai.

Līdz šim dokuments bija pieejams vien fiziskā papīra formātā, un kopš tā iegādes līdz saņemšanas brīdim bija jāgaida desmit līdz divdesmit dienas, un medībās drīkst doties tikai pēc tam, kad dokuments ir nonācis mednieka rokās. Pagājušā gada decembra vidū ASV Kongress nācis klajā ar risinājumu, kas atceļ dokumenta gaidīšanas laiku. Proti, turpmāk to būs iespējams iegādāties digitālā versijā un uzreiz doties medībās. Kamēr tiks atsūtīts dokuments papīra formātā, digitālā versija kalpos par tā aizstājēju. Daudzi mednieki šos dokumentus kolekcionē, jo tie atgādina mākslas darbus. Kā nekā katru gadu tiek rīkots mākslinieku konkurss un uzvarētāja darbs tiek attēlots uz jaunās pīļu markas.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.