Video klejo lietotnē Whatsapp, pārsūtīts vairākas reizes un līdz žurnālam "Medības" nonāca no dažādiem avotiem. Pēc žurnāla "Medības" rīcībā esošās informācijas, staltbriedis ar dīvainu uzvedību, proti, tas nekontrolēti riņķoja vienā vietā, nomedīts Lestenē.

Mednieki sazinājušies ar Pārtikas un veterināro dienestu, bet nav gribējuši nodot paraugus, jo tad būtu jādod galva. Mednieki baidījušies pazaudēt trofeju. Žurnālam "Medības" ziņoja, ka atklājies, ka staltbriedis bijis cietis riesta kaujās, tam bijušas durtas brūces arī mugurklaula rajonā.

PVD Ziemeļkurzemes pārvaldes vadītājs Ivars Koloda, spriežot pēc video un pieejamās informācijas, komentēja, ka šādas uzvedības iemesli var būt dažādi. Ja dzīvniekam konstatētas traumas, visticamāk skarta bijusi arī galva, jo bīstami traumēta mugurkaula pazīmes būtu citas – traucētas kustības, nefunkcionējošas pakaļkājas. Iespējams, ka traumas rezultātā staltbriežu bullim smadzenēs bija kāds asinsizplūdums, kas radīja šādu uzvedību.

“Manuprāt, šādos gadījumos visvairāk būtu jāizvērtē riski pašu veselībai, ja dzīvnieks netiek pārbaudīts. Šajā gadījumā iespējams nododot paraugu un, runājot ar Bior, trofeju varētu saņemt atpakaļ, cik nu iespējams sauaudzigi noņemot paraugu. Šajā gadījumā vairāk interesētu, ko konstatētu smadzenēs, un vai saslimšana var būt bīstama cilvēkam,” tā Ivars Koloda.

Jebkurā gadījumā netipisku uzvedību var izraisīt dažādas saslimšanas, tajā skaitā – audzējs smadzenēs, asins izplūdumi galvā, parazīti, traumas, kā arī briežu novājēšanas slimības u.c. Aicinām par šādiem un līdzīgiem gadījumiem ziņot Pārtikas un veterinārajam dienestam!

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.