Tie sociālo tīklu lietotāji, kuri kritizē Rīgas domes politiķu (galvenokārt "Progresīvo"/"Par" pārstāvju) rīcību un nostāju, atraduši tīmeklī ziņu, ka Rīgas pašvaldības SIA "Rīgas meži" ar izsoles starpniecību meklē medniekus, kas briežu dārzā "Rīgas brieži" šoruden varētu nomedīt 42 staltbriežus. Kritiķi pārmet "Progresīvo" domniekiem liekulīgu politiku – tie iestājoties par "zaļajām idejām", bet vienlaikus pašvaldības uzņēmums "rīko dzīvnieku slaktēšanu".

"Rīgas mežu" komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļa skaidrojusi, ka jau kopš 2021. gada rudens "Rīgas meži" risina jautājumu, ko darīt ar uzņēmuma Daugavas mežniecībā – Vides izglītības centra teritorijā, Tīnūžu pagastā, netālu no Ogres, – esošo staltbriežu ganāmpulku. Tas tika izveidots 2008. gadā, lai nodrošinātu staltbriežu selekciju un sugas populācijas pavairošanu šajā vietā (slēgtā teritorijā) uzņēmuma apsaimniekoto mežu vajadzībām. Konstatēts, ka "sākotnēji definētās briežu dārza vajadzības (dzīvnieku selekcija un sugas populācijas pavairošana) nav iespējams nodrošināt, jo laika gaitā radušās neatgriezeniskas izmaiņas dzīvnieku ģenētiskajā fondā". Staltbriežu dārza uzturēšana "Rīgas mežiem" gadā izmaksājot ap 40 000 eiro. Konstatēts arī, ka "pašreizējā izpildījumā briežu dārzs pilnībā neatbilst "Rīgas mežu" un tā Vides izglītības programmas mērķiem. 

Proti, dzīvnieki vairāk nekā 100 hektāru teritorijā praktiski nav redzami, līdz ar to nav izmantojami vides izglītības aktivitātēm kā uzskatāms vizuālais materiāls".

Latvijas Mednieku savienība esot atzinusi, ka "dzīvnieku dārza atvēršana un dzīvnieku izlaišana savvaļā ir visnepiemērotākais risinājums", "staltbriežu pārvešana uz citām teritorijām ir dārgs un laikietilpīgs pasākums. Staltbriežu populācija Latvijā ir daudzskaitlīga, un tās ģenētiskā kvalitāte ir laba, tādēļ šis pasākums nav atbalstāms lietderības apsvērumu dēļ". Tāpēc kā racionālākais risinājums ieteikta izsole "dzīvnieku likvidācijai gaļas ieguvei".

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.