Šarlote Geinsbūra atvērusi sava tēva, dziesminieka Serža Geinsbūra, mājas durvis.

Seržs Geinsbūrs nomira pirms 32 gadiem, visus šos gadus viņa leģendārajā dzīvoklī varēja iekļūt vien tuvinieki. Septembrī viņa meita, aktrise un dziedātāja Šarlote Geinsbūra, piepildījusi solīto un vērusi durvis apmeklētājiem.

Geinsbūra Parīzes dzīvoklī pārņem sajūta, ka ir apstājies laiks. Gandrīz viss izskatās tāpat kā 1991. gada 2. martā, kad nomira viena no Francijas kultūras ikonām: pieklusināta gaisma, melni krāsotas sienas, "Steinway" klavieres, milzīga Brižitas Bardo fotogrāfija, rokudzelži, grāmatas, plates, "Van Cleef" parfīma flakons, tukšas vīna pudeles... Kā dokumentālajā filmā "Šarlote par Džeinu" (2021) norādīja ilggadējā Geinsbūra partnere Keita Birkina, "tur ir daudzas aizvēsturiskas lietas. Gluži kā Pompejos".

Māja, kurā Seržs Geinsbūrs mitinājās, atrodas Senžermēnā, tās sienas ir klātas ar grafiti, kas veltīti viņa karjerai. Jau gadiem tā bijusi dziesminieka fanu svētceļojuma galamērķis. Netālu no tās atrodas arī Geinsbūram veltīts muzejs, kā arī bārs, kas nosaukts viņa vārdā – "Gainsbarre".

Geinsbūra 130 m² lielo dzīvokli vienlaikus ļauts apmeklēt diviem cilvēkiem. Audiogidu ierunājusi Š. Geinsbūra.

TV3 3. decembrī plkst. 23.50 "Sniegavīrs".

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.