viens no Latvijas hiphopa mūzikas pamatlicējiem Ģirts Rozentāls jeb Ozols laidis klajā jaunu studijas albumu "1979".

Albuma veidošanā piedalījusies virkne pašmāju hiphopa kultūras pārstāvju, kuri bijuši līdzās Ozola muzikālajiem eksperimentiem daudzu gadu garumā no pirmsākumiem līdz pat šai dienai, tostarp, DJ Galaktik, Elground, xantikvariāts, Oriole, Prusaks, Steps, Hottes, Trench Mafia Locco, Zemsegu pasaule, Marko, ansis, Krivenchy, Oda, Vaipers (Lietuva) un virkne citu dažādu žanru mūziķu.

Albuma skanīgumu un muzikālo virtuozitāti papildināja Ritvara Garozas taustiņinstrumenti. Helmuts dalījies ar spēcīgiem un uzrunājošiem bītiem, NiklāvZ sniedzis savu artavu ievadu, huku un bitosu radīšanā. Arnis Račinskis, ansis un rolands če līdz ar Andi Ansonu veidojuši albuma gala skanējumu, kā arī tā pilnveidošanā piedalījušies Dāvis Jurka, Kaspars Vizulis un Andris Buķis. Savukārt soula, gospeļa un džeza dziedātāja Kristīne Prauliņa kopā ar Riga Gospel Chpir palīdzējusi Ozola smilšpapīra repam iemirdzēties jaunā gaismā.

Ozols: "Albumu piepilda nostalģija, mazliet ironijas, arī skumjas, bet, protams, pāri visam - enerģija. Tik daudz emociju viena Latvijas repera albumā, šķiet, līdz šim nav apkopots. Paldies visiem draugiem un līdzgaitniekiem, kuri pievienojās šajā muzikālajā eksperimentā. Kopā esam radījuši kolorītu muzikālu kaleidoskopu ar negaidītiem pagriezieniem. Bija prieks sadarboties ar ikvienu, kurš pielika savu artavu šo 15 kompozīciju veidošanā."

Ozols "1979".

Savukārt 28. decembrī Ozols aicina uz savu līdz šim vērienīgāko koncertu Arēnā Rīga. Tas norisināsies divās daļās - pirmā daļa būs veltīta saspēlei kopā ar Latvijas Radio bigbandu un Kristīni Prauliņu. Savukārt otrā daļa būs retrospektīvs atskats uz mākslinieka visu laiku spilgtākajiem singliem. Tas paredzēts kā pārsteigumiem bagāts priekšnesums, kurā līdzās Ozolam uz skatuves kāps virkne citu pašmāju mūziķu.

Ozols: "Arēnā es vēlos apvienot visus savus klausītājus. Savā mūziķa karjerā esmu daudz uzstājies Latvijas pilsētās uz lielākām un mazākām skatuvēm. Tie ir dažādi klausītāji, dažāda vecuma auditorijas, taču viņus visus vienmēr vienojusi interese par manu mūziku un daiļradi kā tādu. Tāpēc ir pienācis laiks satikties visiem vienkopus jaudīgā vairāku stundu koncertšovā. Pavisam noteikti būs pārsteigumi. Decembra beigas ir labs laiks, lai restartētos pirms nākamā gada un 28. decembra koncerts pirmkārt jau ļaus mums visiem kopā pavadīt aizejošo gadu un pavisam noteikti iedos jaunu sparu un enerģiju ieiet 2024. gadā."

Noklausies albumu!

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.