Tamijas Fejas dzīve bija kā amerikāņu kalniņi – viņa pārliecināja, sajūsmināja, lika līdzi just un krita nežēlastībā, lai atkal celtos kājās.

Sludinātāju ģimenē dzimušās Tamāras Fejas La Vallijas bērnība pagāja mammas jaundibinātajā ģimenē, bet piederību šai pasaulei viņa ieguva, kad jau studēja privātā kristiešu augstskolā un iepazinās ar studentu Džimu Beikeru. Pēc kāzām abi sāka sludināt Dieva vārdu, un uzstāšanās reizēs Tamija dziedāja un spēlēja akordeonu. 1974. gadā televīzijā nonāca abu pirmais raidījums "Slavē To Kungu", un tam bija lemts pārvērsties par milzu impēriju, turklāt arī pieskaroties tēmām, par ko nebija pieņemts skaļi runāt: LGBT kopiena, AIDS, narkomānija u. c.

1987. gadā Džesika Halma Džimu Beikeru apsūdzēja izvarošanā, un, lai šī informācija nenonāktu atklātībā, viņai samaksāja 287 tūkstošus ASV dolāru. Ne mazums līdzekļu prasīja pāra greznais dzīvesstils, un par finanšu mahinācijām Džims nonāca uz tiesas sola, kur arī noklausījās spriedumu – 45 gadi cietumā. 

1992. gadā Tamija pieprasīja šķiršanos, bet nākamajā gadā apprecējās ar senu draugu un savulaik arī biznesa partneri Ro Mesneru, kurš arī bankrotēja un... par finanšu mahinācijām nonāca cietumā.

Teju nesalaužamā atraitne – Mesners nomira no vēža – atgriezās starmešu gaismā. Viņa izdeva autobiogrāfiju, kurai sekoja vēl divas grāmatas, televīzijā veidoja raidījumu "Džima Dž. un Tamijas Fejas šovs", bet savu cīņu ar ļaundabīgo audzēju padarīja publisku – arī tad, kad svēra knapi 30 kilogramus un nespēja patstāvīgi uzņemt ēdienu. Mūža nogalē Tamija kļuva par geju ikonu, bet par viņas nāvi paziņoja Larijs Kings – TV leģenda, kura raidījumu viešņa viņa bija vairākkārt.

Uzziņa

Tamijas Fejas dzīvesstāsts iedvesmojis arī teātra un kino ļaudis.

Viņa ir varone vismaz četros skatuves mūziklos, no kuriem jaunākais pirmizrādi svinēja pērn oktobrī, un tā mūziku sakomponējis Eltons Džons.

Filmā "Tamijas Fejas acis" (2021) titulvaroni atveido Džesika Časteina, kura par sniegumu saņēma Amerikas Kinoakadēmijas "Oskaru". Viņas vīra lomā – Endrū Gārfīlds.

"TV3 Life" 19. novembrī plkst. 18.05 "Tamijas Fejas acis".

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.