Latvijas "Food tech" jaunuzņēmums "fresh.club" gatavo svaigas, personalizētas premium segmenta maltītes, ko katru dienu piegādā tieši līdz klienta durvīm. Tas ir ēdiens gan aizņemtiem cilvēkiem, kas labprāt ietaupītu gatavošanas laiku, gan tiem, kuri sporto un vēlas palielināt muskuļu masu vai samazināt svaru.

Fresh.club iepērkas, skaita kalorijas, sver produktus un darbojas pie plīts klienta vietā. Ko par to saka pašmāju slavenības?

Hokejists Uvis Balinskis novērtē iespēju atjaunoties pēc treniņiem un spēlēm

Daudzi fresh.club pastāvīgie klienti ir jauni profesionāļi, kuri dzīvē ir pietiekami aizņemti ar citām lietām, nevis kaloriju skaitīšanu un gatavošanu. Starp viņiem – arī Latvijas bronzas hokeja izlases aizsargs Uvis Balinskis, kurš izmēģinājis "fresh.club" un augstu novērtē tā sniegtās priekšrocības. 

"Profesionālam sportistam pēc smagiem treniņiem un spēlēm ir ļoti svarīgs labs uzturs. "Fresh.club" piedāvā kvalitatīvu un veselīgu ēdienu, kas man palīdz uzpildīt ķermeni ar pašu svarīgāko, lai justos labi. Ar fresh.club ietaupu daudz laika, jo nav jādodas uz veikalu un jādomā, ko ēdīšu, – viss jau ir sagatavots un piegādāts iepriekšējā dienā, ēdiens ir ļoti garšīgs, daudzveidīgs un, pats galvenais, – veselīgs," pieredzē dalās Uvis Balinskis.

Kā norāda "fresh.club" uztura speciāliste Anna Paula Auziņa, atkarībā no dzīvesveida vienam klientam pusdienās vajadzētu 900 kaloriju, citam būtu vēlamas 500, bet kalorijas, bez šaubām, nav vienīgais, kas definē, vai uzturs ir veselīgs. Liela nozīme ir ēdiena pagatavošanas tehnoloģijai, izmantojot tikai augstākās kvalitātes izejvielas, gana daudz dārzeņu un augļu, atturoties no liela piesātināto taukvielu daudzuma, sāls, cukura un rūpnieciski ražotiem pusfabrikātiem.

Novērtē arī rakstniece Dace Rukšāne

Viena no "fresh.club" pirmajām klientēm ir rakstniece Dace Rukšāne. Viņa stāsta: "Ikdienā nav vienkārši domāt par sabalansētām maltītēm un skaitīt kalorijas. Bet tagad varu nelauzīt galvu par ēdiena gatavošanu, jo šajās maltītēs veselīgi produkti sakombinēti tā, ka ir arī garšīgi. Pašai gatavojot veselīgu ēdienu mājās, tas ne vienmēr izdodas. Mani patīkami pārsteidz arī garšu daudzveidība." Rakstniecei fresh.club jau ir savs iecienītākais ēdiens – veselīgas un ļoti garšīgas pankūciņas. 

"Fresh.club" ēdienkarti izstrādā uztura speciālisti sadarbībā ar pārtikas tehnologu un pavāriem, katru dienu radot veselīgas receptes, lai nodrošinātu klientiem plašu izvēli, jaunas veselīgu ēdienu idejas un garšīgus pārsteigumus. Katru nedēļu fresh.club tiek izstrādātas, pārbaudītas un ieviestas gatavošanā 10–15 veselīgas receptes. 

"Jaunas receptes radīšana var būt izaicinošs uzdevums, jo jāņem vērā virkne dažādu noteikumu – lai ēdiens būtu sabalansēts, lai maltīte ir pietiekami apjomīga un un uzturvielām bagāta, lai tiktu iekļauti nepieciešamie ogļhidrāti, olbaltumvielas, tauki, šķiedrvielas būtu nepieciešamajā daudzumā, lai ēdiens būtu funkcionāls, ērti piegādājams un lietojams," atklāj uztura speciāliste Anna Paula Auziņa. 

"Fresh.club" vadītājs un līdzdibinātājs Danieļs Marheļs stāsta: "Mūsu galaprodukts ir svaigs, veselīgs un garšīgs ēdiens, bet ceļš pie tā ir balstīts tehnoloģijās. Klients reģistrējas mūsu mobilajā lietotnē un norāda informāciju par savu svaru, dzīvesveidu, vēlamajiem mērķiem. Tālāk mūsu algoritms katram klientam individuāli aprēķina nepieciešamo kaloriju daudzumu un pielāgo katru recepti un produktu apjomu, lai varētu pagatavot tieši tik daudz un tieši tādu ēdienu, kāds klientam ir vispiemērotākais. Pavāri gatavo pēc stingri noteiktas tehnoloģijas un seko norādēm virtuves vadīšanas sistēmā, lai ēdiens būtu tik veselīgs un garšīgs, kā to iecerējis uztura speciālists."

Latvijas "Food tech" jaunuzņēmums "fresh.club" gatavo svaigas, personalizētas premium segmenta maltītes.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.