Latvijas Nacionālajā operā un baletā otrdien notika "Lielās mūzikas balvas" pasniegšanas ceremonija, kurā paziņoti laureāti astoņās kategorijās, informē balvas pārstāve Indra Vilipsone.

Reklāma

Kategorijā "Par mūža ieguldījumu" balvu saņēma komponists Vilnis Šmīdbergs un pianists Arnis Zandmanis. Savukārt kategorijā "Gada jaunais mūziķis" uzvaras laurus plūca dziedātāja Katrīna Paula Felsberga.

"Lielās mūzikas balvas" pasniegšanas ceremonija. Katrīna Paula Felsberga.

Kategorijā "Gada jaundarbs" laureāta godā tika Jura Karlsona Simfoniska vīzija "Noslēpumainais dārzs". Darba pirmatskaņojums notika 2. decembrī Liepājas koncertzālē "Lielais Dzintars". Skaņdarbu izpildīja Liepājas Simfoniskais orķestris un diriģents Guntis Kuzma.

Kategorijā "Par izcilu interpretāciju" balvu ieguva altiste Ilze Kļava par komponista Pētera Vaska Altkoncerta atskaņojums 15. aprīlī koncertzālē "Cēsis" kopā ar Tallinas kamerorķestri un diriģentu Juhu Kangasu. Kategorijā "Gada ansamblis" sudraba statuete nonāca pie "Trio Palladio", ko veido Eva Bindere, Kristīne Blaumane un Reinis Zariņš.

"Lielās mūzikas balvas" pasniegšanas ceremonija. "Trio Palladio".

Savukārt kategorijā "Gada kamerizrāde" laureāts ir Annas Veismanes kamerizrāde "Dzeltens trotuārs" Dzintaru koncertzālē, kurā piedalījās Guna Zariņa, Rihards Plešanovs, Jānis Semjonovs, Maija Zandberga. Pasākumu rīkoja "Dzintaru koncertzāle".

Kategorijā "Gada koncerts" laureāta godā iecelts Riharda Vāgnera operas "Zigfrīds" koncertatskaņojums 29. jūlijā koncertzālē "Cēsis". Pasākumā piedalījās solisti, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris un diriģents Tarmo Peltokoski. Balvu "Par izcilu sniegumu gada garumā" saņēma Latvijas Radio bigbends.

"Auditorijas simpātijas" balsojums portālā "Delfi" norisinājās no 18. februāra līdz 8. martam. Visvairāk skatītāju simpātiju balsu saņēma nominants kategorijā "Gada jaunais mūziķis" - trombonists Vadims Dmitrijevs.

Uzrunājot skatītājus Latvijas Nacionālajā operas un baleta namā, Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs norādīja, ka šodien mums ir izcilības svētki Latvijas mūzikā. 

"Lielā mūzikas balva parasti ir zināms atskaites punkts. Mēs atskatāmies uz aizvadīto gadu. Mēs novērtējam to, kas ir padarīts," 

teica Valsts prezidents.

"Bet Lielā mūzikas balva ir arī dzirksts kādai jaunai idejai - kaut kam jaunam un skaistam. Man ir īpašs prieks, ka tieši man šovakar ir tā laime un gods pasniegt balvu kategorijā "Gada jaunais mūziķis". Tie ir cilvēki, kuri jau ir izcilības. Tie ir cilvēki, kuri jau ir sākuši savu ceļu mūzikā. Taču izcilība nav iedomājama bez kvalitatīvas izglītības, bez drošas izglītības un, to es gribu uzsvērt, drošas vides skolā, augstskolā un darbavietā," savā uzrunā norādīja Rinkēvičs.

"Lielā mūzikas balva" ir augstākais Latvijas valsts apbalvojums akadēmiskajā mūzikā. Balvu organizē VSIA "Latvijas koncerti" sadarbībā ar Kultūras ministriju.

"Lielās mūzikas balvas 2023" žūrijā strādāja žūrijas priekšsēdētājs, diriģents, komponists, Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas (JVLMA) profesors Andris Vecumnieks, muzikoloģe, "Latvijas Radio 3"-"Klasika" žurnāliste Ilze Medne, muzikoloģe, izdevniecības "Musica Baltica" direktore Solvita Sējāne, muzikoloģe, mākslas doktore Ilze Šarkovska-Liepiņa, muzikologs, JVLMA emeritētais profesors Boriss Avramecs, džeza mūzikas izdevniecības "Jersika Records" dibinātājs un vadītājs Mareks Ameriks un muzikologs, žurnālists, publicists Armands Znotiņš.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.