Par Saeimas priekšsēdētāju trešdien ievēlēta koalīcijas virzītā Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) pārstāve Daiga Mieriņa.

Par Mieriņu nobalsoja 55 deputāti - ZZS, "Jaunās vienotības" un "Progresīvo" deputāti, kā arī atsevišķi "Latvija pirmajā vietā" parlamentārieši, piemēram, Linda Liepiņa, Ramona Petraviča, Ainārs un Ričards Šleseri. Pret Mieriņu balsoja 34 parlamentārieši.

Par otru kandidātu Alekseju Rosļikovu nobalsoja deviņi viņa partijas deputāti, bet 80 balsoja pret.

Pēc apstiprināšanas amatā Mieriņa uzsvēra, ka centīsies darīt visu, lai attaisnotu viņai uzliktās cerības gan iedzīvotāju vidū, gan arī pārstāvot Latviju starptautiski.

Jaunievēlētā Saeimas priekšsēdētāja uzsvēra, ka politiķu primārais uzdevums ir uzlabot iedzīvotāju dzīves līmeni, "lai arī mūsu bērni varētu augt brīnišķīgā zemē - Latvijā".

Mieriņa apliecināja gatavību apmeklēt katru Saeimas frakciju, lai deputātiem būtu iespēja viņu izvaicāt. ZZS politiķe akcentēja arī sabiedrības saliedētības nozīmību, kā arī priekšā stāvošos darba izaicinājumus.

Mieriņa līdz šim bija Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšsēdētāja, šo amatu ieņemot arī Krišjāņa Kariņa (JV) valdības pilnvaru laikā, kad strādāja opozīcijā.

Jaunā, Evikas Siliņas (JV) valdības koalīcija - ZZS, "Jaunā vienotība" (JV) un "Progresīvie" - par Mieriņas kandidatūru Saeimas priekšsēdētājas amatam vienojās pēc tam, kad atbalstu neguva ZZS virzītais Gunārs Kūtris.

Kūtris iepriekš bija ieguvis arī JV un "Progresīvo" akceptu, taču pēdējās dienās viņa izteikumi medijos radīja sašutumu sabiedrībā un jautājumus par atbilstību amatam.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.