Pirms gada atvērtais veikals "Spar" Liepājā, Zemnieku ielā, drīzumā pārtrauks darbu, kas raisījis baumas par iespējamiem sarežģījumiem arī citiem šī zīmola veikaliem. "Latvijas Avīze" skaidroja, vai bažām ir pamats. Vēl jau veikals Liepājā, Zemnieku ielā, darbojas un plašāks komentārs būtu jāsniedz franšīzes ņēmējam, tā sarunā ar "Latvijas Avīzi" sacīja "Spar Latvija" mārketinga direktors Oskars Millers.

Viņš arī piebilda, ka Liepājā ir vēl trīs citi veikali, kas darbojas ar "Spar" franšīzi. To, ka "Spar" zīmola veikals pametīs Zemnieku ielu, apliecina uzņēmējs Aloizs Norkus, kura uzņēmums sadarbojas ar "Spar", vēsta portāls "liepajniekiem.lv". Tikmēr citi pamanījuši, ka Saldus veikalā "Spar" ir grandiozas atlaides, un sociālajos tīklos jau pauduši bažas par iespējamo veikala slēgšanu. Millers apstiprina, ka pašlaik Saldus "Spar" veikalā ir sezonas atlaides. Uz jautājumu, vai arī Saldus veikalu varētu piemeklēt Liepājas veikala liktenis, Oskars Millers sacīja, ka pašlaik neko nevarot komentēt. "Viens veikals tiek aizvērts, cits atvērts – tā ir normāla biznesa prakse," viņš komentē. Jau pagājušajā nedēļā Rīgā, Brīvības ielā, atvērts jauns "Spar", bet oktobrī vēl viens jauns veikals durvis vēršot Mežaparkā. Šogad Latvijā atvērti 22 jauni "Spar" un, iespējams, līdz gada beigām būšot vēl divi. Pirms gada, kad "Spar" vēra savus pirmos veikalus, tika solīts piecu gadu laikā Latvijā atvērt vismaz 200 veikalus. 

"Spar" darbojas pēc franšīzes principa, un tas nozīmē, ka saviem partneriem tas piedāvā tehnoloģijas un savas zināšanas, kā arī inventāru un pieeju partneru produkcijai. 

Jau sākumā tika pieļauts, ka ar "Spar" zīmolu turpmāk darbosies arī tie veikali, kas tagad strādā ar citiem zīmoliem. Tas redzams Liepājā, kur šā gada pavasarī trīs veikali pārtrauca darboties ar "Elvi" zīmolu un pārgāja "Spar" paspārnē. Jau iepriekš vēstījām, ka interesi par sadarbību ar "Spar" izrādījuši mazumtirgotāji Rīgā un reģionos. Šogad "Spar" savas durvis vēris Rēzeknē, Ropažos un citviet Latvijā.

Jāatgādina, ka "Spar" zīmola veikali jau vairāk nekā 90 gadus pazīstami gan Eiropā, gan Āzijā, un tas bija tikai laika jautājums, kad tas ienāks Latvijā. Baltijas valstu apgūšanu "Spar" sācis tieši ar Latviju. Citi mazumtirgotāji iepriekš atzina, ka jauna spēlētāja ienākšana tirgū bažas neraisa, jo konkurence darbosies patērētāju labā.

Latvijas Tirgotāju asociācijas prezidents Henrihs Danusēvičs atzīmē, ka "Spar" veikali Latvijā vēl ir attīstības stadijā. 

"Iespējams, veikals Liepājā bija pārāk liels šim formātam. Tāpat iespējams, ka tā attīstībā pieļauti kādi nepārdomāti soļi," 

pauda Danusēvičs, komentējot Liepājas veikala slēgšanu. Viņš zina teikt, ka "Spar" atvērs arī pašu pārvaldītus veikalus un tas jau varētu notikt drīzumā. Tagad vērojams tas, ka daļa citu zīmolu veikalu pārgājuši uz "Spar". Kopumā mazo un vidējo veikalu skaits neesot audzis, arī ekonomiskā situācija neesot tāda, lai notiktu strauja attīstība un citu jaunu zīmolu ienākšana tirgū.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.