Lai protestētu pret Lietuvas varasiestāžu lēmumu izraidīt viņu no valsts, kāds Baltkrievijas pilsonis pirmdienas pēcpusdienā uzkāpa sakaru tornī Viļņā.

Reklāma

Pilaitē Viļņas austrumos glābēji devās palīgā kādam vīrietim, kurš ziņoja, ka ir uzkāpis mobilo sakaru tornī un viņa dzīvība un veselība ir apdraudēta, informēja Viļņas rajona galvenajā policijas pārvaldē. Viņš pats izsauca ugunsdzēsējus, tomēr ātri nokāpa no torņa paša spēkiem. Baltkrievijas pilsonis sakaru tornī bija uzkāpis, lai protestētu pret izraidīšanu no Lietuvas. 

Viņš tornī izkāra vēsturisko Baltkrievijas karogu, kuru izmanto diktatora Aleksandra Lukašenko režīma pretinieki. 

Pēc nokāpšanas no torņa Lietuvas televīzijas kanālam TV3 vīrietis teica, ka ir 1986. gadā dzimušais Igors Mihailovičs. Viņš stāstīja, ka ir bijis brīvprātīgais Baltkrievijas prezidenta amata kandidāta kampaņā un, apstākļu spiests, pašlaik nelikumīgi strādā Lietuvā. Kā viņš paskaidroja, protesta mērķis ir iegūt nepieciešamos dokumentus, lai "mierīgi dzīvotu un strādātu".

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.