Bobsleja pilots Emīls Cipulis sezonas pēdējās četrinieku sacensībās piedzīvoja kritienu, taču veiksmīgas apstākļu sakritības dēļ spēja nosargāt otro vietu Pasaules kausa kopvērtējumā.

Bobsleja sezona noslēdzās ar posmu Leikplesidas trasē ASV, kur nākamgad tiks dalītas pasaules čempionāta medaļas. Divniekos Emīlam Cipulim/Matīsam Miknim astotā, bet Jēkabam Kalendam/Edgaram Nemmem 13. vieta, Pasaules kausa kopvērtējumā attiecīgi Cipulis piektais, bet Kalenda vienpadsmitais. Krietni lielāka intriga bija pirms četrinieku starta, jo Cipulis kopvērtējumā bija otrais, bet uz papēžiem mina vācietis Johaness Lohners. Pirmajā braucienā Latvijas komandas līderim nepaveicās ar starta numuru, sniegotajā trasē uzrādot dalītu devīto rezultātu. Savukārt otrajā braucienā kritiens un pēdējā 14. vieta. Tas nozīmēja, ka Lohneram atliktu tikt labāko piecniekā, lai latviešus apsteigtu, taču vācieši pie braukšanas nemaz netika. Pēc tam kad vienā no virāžām austrietis Markuss Traihls sabojāja boba slieces, 

ledū tika konstatēti bojājumi. Tā kā tos operatīvi novērst nebija iespējams, otrais brauciens tika atcelts, galīgajā vietu sadalījumā paturot spēkā tikai pirmā brauciena rezultātus. 

Tāpēc Cipulim ar devīto vietu posmā pietika, lai kopvērtējumā saglabātu otro pozīciju, Lohneru apsteidzot par nieka 14 punktiem. Par kopvērtējuma uzvarētāju kļuva titulētais vācietis Frančesko Frīdrihs, savukārt Kalenda pakāpās uz astoto vietu un šosezon bija labākais starp junioriem. Absolūtajā kopvērtējumā, kurā skaita kopā kā divnieku, tā četrinieku mačus, Cipulim augstā trešā vieta, bet Kalendam desmitā.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.