Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) sezona atrodas tikai pirmajā ceturksnī, bet līgas jaunievedums "in-season" turnīrs jau nonācis pašā kulminācijas punktā – izslēgšanas spēlēs.

Nav noslēpums, ka no faniem turnīra sākumposmā izskanējuši komentāri, ka šāda veida pasākumu neviens līgai nelūdza. Varētu teikt, ka tas noņem sava veida vērtību galvenajai sezonas balvai. Tad jau var izveidot turnīru katram sezonas mēnesim, un, sasummējot visas balvas, iespējas uzvarēt ikkatram ir daudz lielākas.

Viens no visvairāk apspriestajiem "in-season" turnīra tematiem ir vizuālā identitāte, kuras pamatā ir jaunie arēnu laukumi. Par to izskatu domas ir ļoti dažādas, taču NBA spēlētāji jau sāk sliekties, ka laukumi kļuvuši slidenāki. Tas, protams, raisa bažas, jo palielinās traumu risks, kas ir milzīgs faktors komandu panākumiem ilgtermiņā. Jāteic, ka šī teorija pagaidām ir tikai baumu līmenī, un spēlētāju slīdēšanai pa jaunajiem "in-season" laukumiem var būt tikai manāma sakritība.

No malas izskatās, ka pēdējos gados NBA aktīvi cenšas rast jaunus risinājumus, lai līga neieslīgtu rutīnā. 

Līdzīgi bija ar "play-in" turnīru, kas parādījās 2019./2020. gada sezonā. No vienas puses, līga dara lielu darbu, mēģinot padarīt sezonu interesantāku un daudzveidīgāku, bet, no otras puses, daudziem ilggadējiem NBA faniem var nepatikt ideja par klasiskā sezonas estētiskuma nobrāķēšanu.

Kā jau pie visa, arī pie "in-season" turnīra cilvēki sāk pierast. Pat rodas pozitīvas atsauksmes, kam par pamatu ir fakts, ka turnīrs sasniedzis izslēgšanas spēļu fāzi. Var redzēt, ka visas komandas grib uzvarēt. Arēnās atmosfēra brīžiem sasniedz "play-off" līmeni, prieks skatītājiem un pienesums līgai. Tāpat spicāko NBA analītiķu studijās jūtamas jaunas vēsmas un interesantas diskusijas par jauno turnīru.

Jāteic, ka uz nākamajām sezonām "in-season" turnīram noraut stopkrānu praktiski vairs nav iespējams, jo tas radītu negatīvu tēlu līgai. 

Pagaidām izskatās, ka ugunskristības turnīrs ir izcietis, turpmāk pozitīvisma līknei vajadzētu iet tikai uz augšu, protams, līdz brīdim, kad tiks ieviests atkal cits jauninājums.

Pirmā "sezonas vidus" turnīra pusfinālu sasniedza Losandželosas "Lakers", Ņūorleānas "Pelicans", Milvoki "Bucks" un Indiānas "Pacers", kas ceturtdaļfinālā ar 122:112 apspēlēja bez Kristapa Porziņģa spēlējošo Bostonas "Celtics".

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.