"VEF Rīgas" basketbolisti FIBA Čempionu līgā izcīnīja lielu uzvaru, mājās ar 77:72 pārspējot Tenerifes "Lenovo".

Spēles sākumu labāk aizvadīja spāņi (19:28 pēc pirmās ceturtdaļas), bet jau līdz pārtraukumam mājiniekiem ar leģionāru pūlēm izdevās cīņas gaitu izlīdzināt un izvirzīties vadībā. Labāko spēli sezonā aizvadīja Aleksandrs Madsens, gūstot 17 punktus, 11 no tiem noslēdzošajā ceturtdaļā, saņemot arī galvenā trenera Jāņa Gailīša uzslavas par ieguldījumu aizsardzībā, apgrūtinot sāncenšu saspēles vadītāja Marselinju Huertasa darbības. Aizejam Pinjeiro 16 punkti. Māris Gulbis nevarēja palīdzēt, jo sasirdzis ar kovidu, turklāt slimība izpaudusies visai nopietni, atzina Gailītis.

"Patika komandas vīzija spēlēt kā kolektīvam, cīnīšanās, sapratne par to, ko vēlamies darīt laukumā. Atradām dažādas stratēģijas, kurās spēlētāji varēja sevi parādīt no labākās puses.

Liels solis uz priekšu. Tenerife ir ļoti laba komanda, šī ir nozīmīga uzvara, bet arī nedomāju, ka mums sevi jānovērtē tik zemu, ka ir kaut kas ļoti īpašs, jo pretī bija Spānijas komanda. Spēku samēri ir līdzvērtīgi, jo īpaši izbraukumā nespēlē tik labi," uzskata Gailītis. "Lenovo" divreiz triumfējusi Čempionu līgā, iepriekšējā reize bija pērn, Spānijas čempionātā tā šobrīd ieņem astoto vietu.

Rīgas klubs piecās spēlēs izcīnījis divas uzvaras un grupu turnīru noslēgs 19. decembrī Stambulā pret "Darussafaka", kam arī divas uzvaras. Aritmētika vienkārša – uzvarētāji iekļūs nākamajā kārtā, zaudētājiem turnīrs beigsies. Mājās "VEF" zaudēja turkiem ar deviņu punktu starpību, bet tagad pretinieci pametuši trīs leģionāri, tostarp Jānis Timma. Tenerifes un Šolē "Basket" vienībām pa trim panākumiem.

Artūrs Kurucs no Grieķijas atgriezies Spānijā, pievienojoties brāļa Rodiona pārstāvētajai Mursijas "UCAM", kas ACB līgas tabulā atrodas ceturtajā pozīcijā. Līgums noslēgts līdz 2025. gada jūnijam. "Promitheas" rindās Grieķijas čempionātā Artūrs vidēji guva 6,8 punktus, Čempionu līgā – 8,8.