Latvijas Futbola federācijas (LFF) valde šodien uzklausīs futbola izlases galvenā trenera Daiņa Kazakeviča ziņojumu par Eiropas čempionāta atlases ciklu, un tiek solīts lēmums – paturēt vai lauzt līgumu.

Kājbumas lēmējvara gan pati sev sasējusi rokas, jo sadarbības turpināšana būtu futbola sabiedrības absolūti lielākās daļas viedokļa ignorēšana, bet atlaišana, visticamāk, nozīmētu kārtējo reizi maksāt kompensāciju, turklāt šoreiz – nesaprotamu iemeslu dēļ.

"Neviens nav apmierināts ar izlases sasniegto rezultātu. Izvērtēsim, ko varam uzlabot, un kopā ar kolēģiem pieņemsim lēmumu. Tas mainīs daudz ko, saprotam, ka nav izdarīts maksimums, ka bijušas kļūdas," "Latvijas Avīzei" sacīja LFF prezidents Vadims Ļašenko, no sīkākiem komentāriem publiski atturoties.

2020. gada sākumā vēl iepriekšējā federācijas vadība līgumu ar Daini Kazakeviču noslēdza uz trim gadiem. Pagājušā gada sākumā vienošanās tika pagarināta līdz 2024. gada beigām. Futbola sabiedrībā neviens neizprot, kāpēc tieši šāds termiņš, kas šobrīd pašus iedzinis stūrī, – ejot vienu ceļu, jāmaksā kompensācija (iepriekšējie divi atlaistie treneri Slaviša Stojanovičs un Aleksandrs Starkovs katrs "nosmēla" virs 100 tūkstošiem eiro), ejot otru – Kazakevičs turpina darbu ar izlasi arī nākamajā gadā, kad jāstartē UEFA Nāciju līgas C divīzijā, tādējādi liedzot iespēju citam trenerim iepazīt komandu pirms nākamā kvalifikācijas cikla.

Ļašenko uzsver, ka līgums pagarināts, jo 2022. gada Pasaules kausa atlasē bija vērojams progress – neizšķirti pret Turciju, Norvēģiju, Melnkalni, 

mājās kompensācijas laikā pēc pendeles zaudējums turkiem, pret Nīderlandi mājās normālā spēlē 0:1, divas uzvaras pār Gibraltāru. Gribējuši parādīt trenerim un komandai uzticību. Vai līguma pagarināšana līdz šī gada jeb Eiropas čempionāta kvalifikācijas beigām nebūtu uzticības izrādīšana, Vadims Ļašenko nevar īsti pateikt, sakot – tāds bija valdes lēmums.

No deviņiem valdes locekļiem pērn pret līguma pagarināšanu uz šādu termiņu bija tikai Nauris Mackevičs. Kurš ideju ierosināja, kurš aizstāvēja? "Nevaru komentēt, bet biju pret, jo uzskatīju, ka tas ir nepareizi," izvairīgs ir Mackevičs.

LFF viceprezidents Olafs Pulks līguma pagarināšanu nevēlējās dēvēt par kļūdu un arī neatbildēja uz jautājumu, kam būtu jāuzņemas atbildība, ja līguma laušanas gadījumā Kazakevičam būs jāmaksā kompensācija. "Vai mums tagad ir sasietas rokas vai nē – valdes sēdē redzēsim," teica Pulks.

"Izlases sniegums nebija apmierinošs. Jāskatās reāli – nevarējām sapņot par padsimt iegūtiem punktiem, taču gribējās un noteikti arī varēja vairāk. Spēlētāju resurss, treneru problēma vai neveiksme, taču rezultāts neapmierina," tā LFF valdes loceklis Emīls Latkovskis.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.