Latvijas šķēpmetējas Līna Mūze-Sirmā un Anete Sietiņa vakar iekļuva Eiropas čempionāta finālā, taču Anete starp 12 labākajām tika ne bez veiksmes palīdzības.

Reklāma

Kvalifikācijas normatīvs bija 60,50 metri, un to iespēja vien trīs sportistes. Sietiņa startēja A grupā un ar trešajā metienā sasniegto rezultātu 57,71 metrs tobrīd bija vien astotā. Pati sportiste bija pilnībā pārliecināta, ka finālam ar to būs par īsu, taču B grupā tālāk par viņu spēja mest vien četras sportistes, arī Mūze-Sirmā, kura pirmajā mēģinājumā rīku raidīja 58,42 metrus tālu. Sietiņai šoreiz patiešām paveicās, un cerams, ka viņa šādu dāvanu spēs izmantot šovakar finālā. Pagājušā gada pasaules čempionāta ceturtās vietas ieguvēja pēc sava starta skaidroja, ka, braucot uz Romas olimpisko stadionu, stundu nācies nīkt sastrēgumā un tas pamatīgi iespaidojis iesildīšanās rutīnu. Izejot stadionā, viņa nav jutusies komfortabli, tāpēc arī kvalifikācija nav izdevusies un viņa no sava šīs sezonas labākā rezultāta atpalikusi par sešiem metriem. Savukārt Mūze-Sirmā, kurai šis ir sestais Eiropas čempionāts karjerā, veselības likstu dēļ nebija startējusi pusotru mēnesi, tāpēc viņa bija gandarīta, ka jau ar pirmo metienu praktiski nodrošinājusi vietu starp finālistēm, jo tas ļāva izvairīties no liekas nervozēšanas. 

Pēc sacīkstēm Līnas rokai, ar kuru viņa met, bija nepieciešams ledus maisiņš, un viņa atzina, ka sacīkstēs startē, pateicoties pretsāpju līdzekļiem.

Tuvu iekļūšanai finālā bija daudzsološais kārtslēcējs Valters Kreišs, taču debijas reizē viņam dalīta 14. vieta. Ar pirmo piegājienu pārlēcis 5,25 un 5,45 metrus, viņš apstājās pie 5,60 metru augstuma, ar ko pietiktu finālam. Vēl pirms dažām dienām viņš Valmierā pārlēca 5,72, bet tāda nu ir kārtslēkšana, kur rezultātu var iespaidot arī blakus apstākļi, piemēram, vējš.

Pieredzējusī sprintere Gunta Vaičule Romā varēja startēt divās distancēs – 200 un 400 metros, taču rēzekniete koncentrējās tikai īsākajai no tiem un nekļūdījās, jo diezgan droši pārvarēja priekšsacīkstes un iekļuva pusfinālā. Savā skrējienā viņa bija trešā ar savu šīs sezonas labāko rezultātu 23,23 sekundes. Pusfināls notika vakar. Vīriem šajā distancē dienu iepriekš pusfinālā skrēja Oskars Grava, tikai par sekundes simtdaļu atpalika no priekšsacīkstēs sasniegtā personīgā rekorda (20,78) un sacensības noslēdza cienījamajā 13. vietā, kas 22 gadus vecajam sportistam ir labs sasniegums. Latvijā ātrāk par viņu šajā distancē skrējuši tikai trīs – Sergejs Inšakovs (20,41), Vjačeslavs Kočerjagins un Ronalds Arājs (abi 20,75).

Šodien rīta programmā kvalifikācijas sacensības trim šķēpraižiem – Gatim Čakšam, Patrikam Gailumam un Rolandam Štrobinderam, vakarā plkst. 22.36 dāmu fināls.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.