Ukrainas vieglatlēte Jaroslava Mahučiha svētdien Parīzē Dimanta līgas sacensībās laboja 37 gadus veco pasaules rekordu augstlēkšanā, savukārt kenijiete Faita Kipjegona uzlaboja savu rekordu 1500 metru skrējienā.

Reklāma

Mahučiha pārvarēja 2,10 metru augstumā novietoto latiņu, bulgārietes Stefkas Kostadinovas 1987. gadā sasniegto rekordu labojot par vienu centimetru. Mahučihas līdz šim labākais rezultāts bija 2,06 metri.

Parīzē otro vietu ar 2,01 metru izcīnīja Austrālijas sportiste Nikola Olisleigersa, bet trešā bija serbiete Angelina Topiča, kura atkārtoja nacionālo rekordu.

Savukārt 1500 metru skrējienā Kipjegona finišēja trīs minūtēs un 49,04 sekundēs. Pērnā gada jūnijā sasniegto rekordu kenijiete uzlaboja par septiņām sekundes simtdaļām.

Otrā ar reģionālo rekordu bija Austrālijas skrējēja Džesika Hala (3:50,83), bet trešo vietu ar jaunu Lielbritānijas rekordu izcīnīja Laura Muira (3:53,79). Arī nākamās trīs bija Austrālijas, Lielbritānijas un Kenijas skrējējas, arī viņām labojot personīgos rekordus.

Šosezon Dimanta līgā ir iecerēti 15 posmi ar finālposmu septembra vidū Briselē.

Aptauja

Kāds ir jūsu biežākais LASI.LV apmeklējuma laiks?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.