Ielūkojamies Mēness kalendārā. Kādiem dārza darbiem laiks labvēlīgs – kad stādīt, kad ravēt, kad ražu vākt? Bet kad dārzu labāk netraucēt?

Reklāma

10.06. Lapu dienas. Laista un mēslo augus. Stāda kāpostus. Sēj dilles, rukolu, baziliku un citus ātri augošus zaļumaugus, kā arī skābenes un lapu pētersīļus rudens un nākamā pavasara ražai. Sēj arī zālājus un zaļmēslojuma augus.

11.–14.06. Augļu dienas. Stāda pastāvīgā vietā ar iepriekš izaudzētiem dēstiem gurķus, ķirbjus, arbūzus, melones, sviesta pupiņas. Sēj rudens ražai cukurzirņus. Novāc rabarberu kātus pārstrādei. Veido tomātus un gurķus segtajās platībās. Izlauž augļukokiem mīkstos, liekos dzinumus. Pļauj zāli ziemas lopbarībai.

15.–17.06. Sakņu dienas. Sēj bietes un burkānus rudens ražai, atkārtoti, svaigai ražai rāceņus, turnepšus, redīsus. Ar iepriekš izaudzētiem dēstiem stāda kāļus un bietes. Vēl var iestādīt kartupeļus. Pārjauc komposta kaudzes. Spēcina sakņaugus ar papildmēslojumu.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.