Nu re, vēl viens spraigs, Latvijai un pasaulei sarežģīts gads ar priekiem un bēdām, un tomēr, tomēr cerību pāri visam atkal būs aizritējis. Paldies, ka šajā ceļā esam bijuši kopā!

Un paldies katram, kas "Mājas Viesi" par ceļabiedru izvēlējies arī nākamgad – vai tā būtu žurnāla drukātā vai elektroniskā versija, vai varbūt esat kļuvuši par portāla "Lasi.lv" abonentu – arī tur lasāms viss "Mājas Viesa" daudzveidīgais un kvalitatīvais saturs.

Par to pateicība "Mājas Viesa" pastāvīgo un ilggadējo autoru pulkam – Ilzei Pētersonei, Signei Mengotei, Andrim Tiļļam, Laimai Vilsonei, Artai Cišai, Rihardam Vītolam, Jurim Ciganovam, Valijai Beluzai, Vitai Kraujai, Zigmundam Bekmanim, Lindai Kusiņai-Šulcei, Dacei Judinai un Arturam Nīmanim, Rimantam Ziedonim, Elvitai Rukai, Karīnai Miezājai un Ivaram Mauriņam. 

Patiesi priecājos par kolēģi Ilzi Pētersoni, kura ieguvusi "Latvijas Mediju" "Gada balvu 2023" nominācijā "Gada raksts sabiedriski politisko rakstu kategorijā" par rakstu sēriju "Aizmirstās mājas", ko varējāt lasīt "Mājas Viesī" visa gada garumā. Seriālu turpināsim arī nākamgad.

Liels prieks par kolēģi Vivantu Volkovu, kura saņēmusi "Gada kolēģa" balvu – simtkārt pelnīti, jo bez Vivantas palīdzības un atbalsta "Mājas Viesa" un citu "Latvijas Mediju" izdevumu tapšana nebūtu iedomājama. Sirsnīga pateicība korektūras "ceham", maketētājiem Dinai Antumai-Jansonei un Aigaram Nesteram. Šajā numurā jūsu uzmanībai Dinas veidotais makets jaunajai rubrikai "Krogu stāsti", kas visu nākamo gadu būs kolēģa Zigmunda Bekmaņa pārziņā.

Šogad žurnālā parādījušies jaunu autoru vārdi līdz ar kvalitatīva satura pienesumu – neraugoties uz pamatīgo darba slodzi "Latvijas Avīzē", "Mājas Viesī" publicējas mūsu kolēģi Ilze Kuzmina un Olafs Zvejnieks. Ilze tikko pelnīti ieguvusi balvu nominācijā "Gada autors" – suminām! 

Gada autores balvu saņēma Ilze Kuzmina, kura veido rakstus gan "Latvijas Avīzei", gan arī "Mājas Viesim". Balvu kolēģei pasniedza "Latvijas Mediju" redaktoru padomes vadītāja Arta Ciša.

Bet "Rakstnieka autogrāfs" turpmāk būs "Latvijas Mediju" izdevniecības kolēģes Dārtas Sīkas ziņā. Priecājos par žurnāla "Spīgana" galvenās redaktores Aijas Austrumas klātbūtni "Mājas Viesa" "Gadskārtu rakstu" lappusēs. Paldies žurnālistei Sallijai Benfeldei par vērtīgajiem cilvēkstāstiem – šajā numurā kopā ar Salliju ieskatāmies Cēsu "Kārumlādē"! Savs lasītājs noteikti jau ir žurnālistes Natālijas Ketneres rak-stu ciklam "Latviešu sapņotāji", kuru turpināsim arī nākamgad.

Mēs visi jaunajā gadā gribētu piedzīvot labāku un godīgāku pasauli, kur Ukrainai cīņā par uzvaru vienmēr būtu pārliecinošs un nekavējošs atbalsts gan no Eiropas Savienības, gan ASV, kur visu Eiropas Savienību nešantažētu viens Orbāns, kur katrs sevi cienošs uzņēmējs pārtrauktu sadarbību ar teroristisko Krieviju, kur starptautiskas organizācijas – kā Starptautiskā Olimpiskā komiteja, ANO u. c. – beigtu izdabāt Putina ļaunuma impērijai. Kur mēs katrs apzinātos, ka mūsu izvēlei un stājai pasaules procesu virzībā ir nozīme. 

Tāpēc – lai mums taisna mugura un skaidra valoda!

Uz tikšanos "Mājas Viesī", mīļie lasītāji, – domās, vārdos un darbos!

Žurnāla "Mājas Viesis" jaunākais numurs.

Abonē žurnālu "Mājas Viesis" šeit

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.