2022. gadā zinātniskajā izdevumā "Journal of Animal Ecology" publicēts pētījums "Savvaļas ugunsgrēku, gadalaiku un plēsēju aktivitātes ietekme uz melnastes briežu migrāciju".

Zināms, ka sausu vasaru dēļ ASV rietumu daļā savvaļas ugunsgrēki pieņemas spēkā, tādēļ pētījuma autori meklējuši atbildi uz jautājumu, kādu lomu ugunsgrēku nopostītās platības spēlē pārnadžu un plēsēju savstarpējā mijiedarbībā. Pētījuma laikā no 2017. līdz 2021. gadam ar GPS izsekošanas raidītājiem aprīkoti 150 melnastes brieži, pieci vilki un 24 pumas, kas pastāvīgi uzturējās pētāmajā apvidū. Rezultāti liecina, ka vasarās brieži daudz labprātāk uzturas tieši izdegušajās teritorijās, tas varētu būt skaidrojams ar svaigu, leknu zālaugu pieaugumu, kurā pārnadži barojas. Savukārt ziemā tie no postījumu vietām izvairās dziļā sniega dēļ, kas traucē piekļūt barībai un samazina iespējas izbēgt no plēsējiem. Pētītajā platībā lielākoties dominē skujkoku meži un ziemas laikā uguns neskartie koki lielu daļu sniega spēj noturēt uz saviem zariem, taču, ja tie ir nopostīti, sniegs daudz vairāk uzkrājas uz augsnes.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.