Tamāra ir viena no aizkraukliešiem, kurai jāpamet gadu desmitiem iekoptais mazdārziņš. “Latvenergo” iecerētie Pļaviņu HES pārgāznes būvniecības darbi nozīmē, ka kilometra garumā un daudzu metru platumā betonēs sarežģītas konstrukcijas, tostarp pazemē. Paziņojums par izvākšanos no mazdārziņiem esot bijis kā zibens no skaidrām debesīm. Atstāta vien lapiņa pie durvīm, bet neviens neesot izskaidrojis – kas tā vispār par būvniecību? Situāciju pētīja “360TV ZIŅneši”.

Reklāma

Aizkraukles iedzīvotāja Tamāra atklāj, ka uzreiz esot zvanījusi “Latvenergo”, lai saprastu lietas būtību: “Viņi teica – nē un nē, mums vajag zemi, mums vajag celt, mums vajag veidot, nemaz neceriet un lasāties. Man širmi norāva!”

Tikpat bažīgs ir mazdārziņa saimnieks Ēriks: “Esmu nostrādājis “Latvenergo” 44 gadus. Sāp, ka tur esi savu veselību atstājis, a te mazs zemes pleķītis un tu nevari viņu izmantot. Tevi izdzen ārā.” 

Kam īsti vajadzīga pārgāznes izbūve? Ziņneši dodas pēc atbildes pie Pļaviņu HES vadības. Izrādās, ka katrai HES ir sava maksimālā caurlaides robeža, bet Daugavas ūdens pietecei ir potenciāls to pārspēt, tāpēc primāri pārgāzne vajadzīga drošības dēļ, lai plūdu gadījumā ūdeni varētu novadīt.

Andris Zēģele, AS “Latvenergo” HES tehniskais direktors stāsta: “Mēs esam uzmodelējuši, kāda būs situācija, ja notiks avārija Pļaviņu HES un tālāk lejtecē esošajās stacijās, cik plašas būs applūdušās teritorijas. Tas, ka nekas nav noticis vienu, desmit gadus vai vairāk gadu, nenozīmē, ka tas nevar iestāties.”

Seniori saprot, ka cīņu ar “Latvenergo” neuzvarēs, tāpēc šobrīd vienīgais lūgums ir ļaut palikt mazdārziņos līdz pārgāznes būvniecības darbu uzsākšanai. To, kādu risinājumu piedāvā Aizkraukles novada dome, skaties video!

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.