Novērtējot māksliniecisko programmu, organizatoriskās kvalitātes un nozīmību starptautiskajā apritē, Eiropas festivālu asociācija atkārtoti piešķīrusi festivālam "Rīgas ritmi" kvalitātes zīmi "EFFE Label", informē festivāla pārstāvji.

Reklāma

EFFE jeb "Europe for Festivals, Festivals for Europe" ir Briselē bāzēta Eiropas festivālu asociācijas programma, ko atbalsta Eiropas Komisija un Eiropas Parlaments. "EFFE Label" piešķiršanu izvērtē starptautiska ekspertu grupa, vērtējot dažādus festivāla kvalitātes standartus. "EFFE Label" garantē festivāla iekļaušanu Eiropas festivālu tīklā "FestivalFinder.eu", kas regulāri sniedz informāciju labas mūzikas cienītājiem un masu medijiem par pasākumiem gandrīz visās Eiropas valstīs.

"EFFE Label" piešķiršanas izvērtēšanā tiek ņemtas vērā arī mākslinieku atsauksmes par festivāliem.

24. starptautiskais improvizācijas, džeza un globālās mūzikas festivāls "Rīgas ritmi" šogad norisināsies no 3. jūlija līdz 6. jūlijam. Galvenā koncertvieta būs Rīgas Doma dārzs, kur 4. un 5. jūlijā notiks lielākie koncerti. Festivāla skatuves būs arī "Riga Jazz Lounge" viesnīcā "Radisson Blu Latvija", "Fenikss Lounge" viesnīcā "Aston Hotel Riga" un "Jersika Stage" mākslas centrā "Noass", bet Latvijas Radio 1. studijā norisināsies festivāla mākslinieku atvērtās meistarklases.

4. jūlijā Rīgas Doma dārzā uzstāsies Londonā dzīvojošais itāļu džeza ģitārists Antonio Forčione ar savu trio, bet pēc viņa -itāļu komponists, aranžētājs, pianists un bandoneonists Daniele di Bonaventura, pats diriģējot kamerorķestri "Sinfonietta Rīga" un izpildot programmu "Tango svīta".

Savukārt 5. jūlijā Rīgas Doma dārzā festivāla publiku priecēs viens no vadošajiem jaunās paaudzes Kubas džeza pianistiem Horhe Lūiss Pačeko ar savu kvartetu un amerikāņu soulmūzikas mākslinieks Hosē Džeimss ar jauno džeza zvaigžņu un "Grammy" balvas nominantu kvartetu.

Latviju festivālā pārstāvēs Matīsa Žilinska trio, Jūlijas Zakirovas kvartets, Elizabetas Lāces trio, Ellas Zīriņas trio, "Third Stream Quartet", Vadima Dmitrijeva kvintets, Reinis Jaunais ar Ernu Daugavieti, Klāva Ābola kvintets un vēl citi mākslinieki.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.