Maija pēdējā dienā tika svētīti dubultsvētki – izdevniecība "Latvijas Mediji" svinēja 25. jubileju un šomēnes iznāk sērijas "Vakara romāns" 300. numurs.

Reklāma

Ļoti zīmīgi, ka abi svētki sakrīt kopā, jo tieši ar "Vakara romānu" jeb, kā tolaik to sauca – "Lata romānu" – aizsākās izdevniecība. Pirms 25 gadiem "Lauku Avīzē" parādījās ziņa, ka turpmāk avīzē publicētos romānus būs iespējams abonēt un lasīt arī drukātā formātā. Laika gaitā izdevniecība augusi, līdz šodien kļuvusi par otro lielāko Latvijā.

Izdevniecības „Latvijas Mediji” direktore Kristīne Kirkila un A/S „Latvijas Mediji” valdes priekšsēdētājs Guntars Kļavinskis.

Pirms ceturtdaļgadsimta, 1999. gada ziemā, plānos vākos un ar logo "Lata romāns" klajā nāca šķietami necila grāmatiņa – Vladimira Kaijaka "Enijas bize". Tas bija aizsākums vienam no vērienīgākajiem kultūras fenomeniem Latvijā gadsimtu mijā, iegūstot trīs turpinājumus un pārtopot skatītāju iemīļotā seriālā "Likteņa līdumnieki", ar kuru izaugušas vairākas paaudzes. Sērija pārtapusi "Vakara romānā", bet izdevniecība no sīciņā un tobrīd neparedzamā aizsākuma izaugusi. Jau gadu izdevniecības vārds saistīts ar enerģisko direktori Kristīni Kirkilu, kura turpina ilggadējās izdevniecības "Latvijas Mediji" vadītājas Evijas Veides iesākto. Evija tagad, kopš kļuvusi par AS "Latvijas Mediji" jauno uzņēmumu "Latvijas grāmata" un "Globuss A" vadītāju, turpina pirms desmit gadiem tik ārkārtīgi veiksmīgi uzsākto "Latvijas Mediju" pilna cikla izdevējdarbību, tostarp grāmatu izdošanu, vairumtirdzniecību un mazumtirdzniecību gan grāmatnīcās visā Latvijā, gan arī interneta veikalā.

Vakara gaitā katram bija iespēja tikt pie eksluzīvas karikatūrista un izdevniecības “Latvijas Mediji” autora Gata Šļūkas karikatūras.

Jubilejas pasākumā tika pasniegtas pateicības balvas, pirmā tika piešķirta, pēc K. Kirkilas teiktā, daudzpusīgai un izdevniecības un lasītāju ļoti iemīļotai autorei Janai Eglei, kura lasītāju sirdis ir iekarojusi ar sev raksturīgo trāpīgo un atklāto rakstības stilu, bet izdevniecībai nekad neatsakot arī tad, ja nepieciešams literārs padoms, redaktūra vai tulkojums no lietuviešu valodas. Līdz šim esam iepazinuši viņas prozu un dzeju pieaugušajiem, bet jau pavisam drīz sagaidīsim arī grāmatu bērniem. Otru pateicības balvu saņēma biogrāfisko romānu un "Vakara romānu" līdere – Maija Krekle –, kuras vārds latviešu biogrāfiskajā prozā kļuvis par kvalitātes zīmi. Trešā pateicības balva – Agnesei Strazdiņai – čaklai skudriņai izdevniecībā, kura nenogurstoši strādā, izpilda plānu, aizpilda grafiku, pasūta vākus daudz agrāk, nekā tas varbūt nepieciešams, un līdz ar to ir pati ražīgākā un precīzākā redaktore. "Un tad ir vēl kāda bitīte – Linda Kusiņa-Šulce –, kura ir gudrākā un prasmīgākā no visām, kad nepieciešama palīdzība ar redaktūrām un kad patiesi vairs nav neviena glābiņa un visi termiņi šņirkst pa vīlēm, viņa ir kā supersieviete, kas spēj glābt visneiedomājamākajos veidos." Pateicība tika pausta arī Jelgavas tipogrāfijai par iespēju drukāt skaistas, kvalitatīvas un izturīgas grāmatas.

Saldējuma meistarklase. No kreisās: Sanita Strautniece, Līva Kukle, Zane Krēsliņa, Zane Riekstiņa, Inga Puriņa.

"Tie, kas seko līdzi aktivitātēm izdevniecības sociālajos tīklos, zina, ka esam aktīvs kolektīvs – nesen piedalījāmies "Rimi" Rīgas maratonā, noskrienot piecu un desmit kilometru distances. Esmu prātojusi, nez’ kuram no abiem skrējējiem ir grūtāks uzdevums – tam, kurš uzsāk, vai tam, kurš pārņem," teica izdevniecības galvenā redaktore Inga Ābelīte. "Tāpēc šī pateicības balva – izdevniecības direktorei Kristīnei Kirkilai. Mēs tevi novērtējam. Šī gada laikā esi parādījusi, ka esi līdere, ka esi vadītāja, cilvēks, kurš spēja atrast veidu, kā vadīt sarunu ar katru no mums, kurš zina, kā iet savu ceļu, kā saglabāt esošās un izveidot jaunas sadarbības. Paldies tev!"

Vakara gaitā katram bija iespēja tikt pie eksluzīvas karikatūrista un izdevniecības "Latvijas Mediji" autora Gata Šļūkas karikatūras, un promejot ik viesim bija sarūpēta dāvana – "Vakara romāna" sērijas 300. izdevums – rakstnieces Maijas Krekles romāns "Lai nu kurš tas būtu".

Izdevniecības direktore Kristīne Kirkila (centrā) ar Jelgavas tipogrāfijas pārstāvēm Ivonnu Kalniņu (no kreisās) un Madaru Valaini.

Savukārt izdevniecības direktore Kristīne Kirkila, godinot savus darbiniekus un izdevniecības sadarbības partnerus, un jo īpaši – autorus, svelmainajā piektdienas vakarā uzsvēra, cik augstu vērtē Viestura Serdāna idejas realizāciju un izdevniecības tapšanu tālajā 1999. gadā. "To, ka no romānu turpinājumiem, kas tika publicēti avīzē, izšķīlās ideja par to izdošanu grāmatās. To, ka šīs grāmatas joprojām veido sēriju, kas ir interesanta lasītājam pēc visiem garajiem 25 gadiem, jo katru gadu "Vakara romāna" konkursā joprojām piesakās daudz cilvēku ar saviem manuskriptiem, šogad, piemēram, to ir 27. Šī ir tā unikālā lieta, ar ko ir vērts patiesi lepoties un celt degunu gaisā, jo šādas sērijas, kas ir abonējama un ar tik pieņemamu cenu arī mazumtirdzniecībā, Latvijā otras nav. Tam labam būs augt!"

Aptauja

Cik bieži lasi/klausies tiešsaistes mediju LASI.LV?

KONTEKSTS

Grāmatu izdevniecība "Latvijas Mediji" darbu sāka 1998. gadā ar latviešu rakstnieka Vladimira Kaijaka romānu "Enijas bize". Oriģinālliteratūra allaž ir bijusi izdevniecības galvenais stūrakmens un veiksmes stāsts. Vairāki romāni saņēmuši "Lielo lasītāju balvu". Šodien izdevniecība "Latvijas Mediji" piedāvā oriģinālo un tulkoto literatūru, vēsturi un dokumentālo literatūru, praktiskās grāmatas, gadagrāmatas, kalendārus, bērnu grāmatas. Katru gadu izdevniecība lasītāju rokās nodod vairāk nekā 100 dažādu nosaukumu darbus.

Jaunākās grāmatas meklē izdevniecības veikalā šeit