Ceturtdien Katarā sāksies jauna Ēģiptes un Kataras organizētu sarunu kārta, kas vērsta uz miera panākšanu Gazas joslā, kā arī cietumnieku un ķīlnieku apmaiņu, pavēstīja Ēģiptes amatpersona.

Palestīniešu radikālais grupējums "Hamās" piekritis sarunām, kuru mērķis būtu "uguns pārtraukšanas, kara izbeigšanas un cietumnieku apmaiņas vienošanās", apliecināja avots grupējumā, kas ir pazīstams ar šo jautājumu.

Kaira mudina "abas puses izrādīt nepieciešamo elastību", lai Gazas joslā panāktu uguns pārtraukšanu, sacīja Ēģiptes amatpersona.

"Ēģipte īstenos intensīvus un neatlaidīgus pūliņus, lai panāktu vienošanos par uguns pārtraukšanu Gazas joslā," viņš piebilda.

Aptauja

Vai turpini sekot līdzi Izraēlas un "Hamās" karam?

Pagājušajā nedēļā avots teroristu grupējumā "Hamās" sacīja, ka pamiera priekšlikumos ir sešu nedēļu pauze Gazas karā, "Hamās" ķīlnieku un Izraēlas cietumos ieslodzīto palestīniešu apmaiņa, kā arī palīdzības palielināšana Gazas joslai, tomēr sarunas par to vēl turpinās.

Ēģipte un Katara otrdien pavēstīja, ka "Hamās" ir atbildējis uz jaunajiem priekšlikumiem.

"Atbildē ir daži komentāri, bet pamatā tā ir pozitīva," sacīja Kataras premjerministrs Mohammeds bin Abdurrahmans Al Tani.

ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens sacīja, ka "Hamās" atbildi apspriedīs ar Izraēlas pārstāvjiem.

Izraēlas premjerministra Benjamina Netanjahu birojs pavēstīja, ka izlūkdienests "Mossad" "rūpīgi izvērtē detaļas", bet pats premjers apliecināja, ka Izraēlas mērķi karā paliek nemainīgi.

"Mēs esam ceļā uz totālu uzvaru, un mēs neapstāsimies," sacīja Netanjahu.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.