Latvijas šķēpmetējas Anete Sietiņa un Līna Mūze-Sirmā pirmdien Romā iekļuva Eiropas čempionātā vieglatlētikā finālsacensībās.

Reklāma

Sietiņa startēja A grupā un pirmajā mēģinājumā šķēpu raidīja 53,32 metrus tālu, otrajā mēģinājumā šķēps lidoja līdz 56,19 metrus tālai atzīmei, bet trešajā piegājienā rezultātu izdevās uzlabot līdz 57,71 metram.

Tikmēr Mūze-Sirmā startēja B grupā un pirmajā mēģinājumā uzrādīja rezultātu 58,42 metri, ar ko pietika iekļūšanai finālā. Otrajā mēģinājumā latviete šķēpu raidīja 56,33 metrus tālu, bet trešais mēģinājums netika ieskaitīts.

Mūze savā grupā bija ceturtā un kvalifikācijā ierindojās astotajā vietā, bet Sietiņa savā grupā bija vien astotā, kas summā deva 12. vietu, kā pēdējai sasniedzot finālsacensības.

Lai iekļūtu finālsacensībās, kas norisināsies rīt, šķēps bija jāraida vismaz 60,50 metrus tālu vai jāiekļūst 12 labāko sportistu vidū. Kvalifikācijas normu izpildīja tikai trīs sportistes.

Latviju Eiropas čempionātā vieglatlētikā pārstāvēs 12 sportisti desmit disciplīnās.

Eiropas čempionāts Romā norisināsies no 7. līdz 12. jūnijam.

Aptauja

Cik bieži lasi/klausies tiešsaistes mediju LASI.LV?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.