Iepirkumam bija pieteikušies divi pretendenti – SIA "Biļešu paradīze" un SIA "Biļešu serviss". "Biļešu paradīzes" piedāvājums atzīts par saimnieciski izdevīgāko. Pēc uzvarētāja paziņošanas desmit dienu laikā pretendenti var apstrīdēt rezultātus. Ja tas nenotiks, LNKC parakstīs līgumu un uzsāks gatavošanos XXVII Vispārējo latviešu dziesmu un XVII Deju svētku biļešu tirdzniecības procesa nodrošināšanai aprīlī. Dziesmu un deju svētku pasākumu biļetes maksās no 7 līdz 100 eiro.

Iepriekš iepirkuma piedāvājumu iesniegšanas termiņš tika pagarināts, jo "Biļešu serviss" bija Iepirkumu uzraudzības birojā (IUB) apstrīdējis atsevišķus iepirkuma nolikuma nosacījumus, bet sūdzība tika noraidīta.

"Biļešu servisa" padomes priekšsēdētājs Svens Nūtmans sacīja, ka SIA "Biļešu serviss" tagad vērtēs iespēju pārsūdzēt konkursa rezultātu. Viņš pauda uzskatu, ka visa iepirkuma procedūra liecina, ka LNKC jau iepriekš iecerējis biļešu tirdzniecību uzticēt SIA "Biļešu paradīze". 

"Konkursa noteikumi liecināja, ka, ja pat es vēlētos uzdāvināt Latvijas kultūras kopienai pakalpojumu bez maksas, pat tad mēs nevarētu uzvarēt," 

teica Nūtmans.

"Biļešu paradīzes" īpašnieks kopš pagājušā gada aprīļa ir AS "Delfi". Uzņēmuma apgrozījums 2021. gadā bija 1,036 miljoni eiro, kas ir par 17% vairāk nekā 2020. gadā, un peļņa sasniedza 209 011 eiro.

"Biļešu servisa" īpašnieks ir Igaunijā reģistrētais "AS Piletilevi". "Biļešu serviss" 2021. gadā strādāja ar 362 003 eiro apgrozījumu, kas ir par 37,7% mazāk nekā gadu iepriekš, uzņēmuma zaudējumi bija 175 262 eiro.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, SIA "Biļešu paradīze" tirgoja biļetes uz Dziesmu un deju svētku pasākumiem arī 2018., 2013. un 2008. gadā. 2018. gadā LNKC konstatēja pakalpojuma sniegšanas pārkāpumus, jo "Biļešu paradīze" pircējiem piemēroja papildu komisijas maksu par interneta veikala izmantošanu, tādējādi iekasējot 76 512 eiro. LNKC prasīja šo naudu atmaksāt. Uzņēmums sākotnēji atteicās to darīt, tomēr 2020. gadā LNKC un "Biļešu paradīze" vienojās par izlīgumu, ko apstiprināja tiesa. Tas paredzēja, ka "Biļešu paradīze" atmaksās LNKC no Dziesmu un deju svētku biļešu pircējiem iekasēto naudu par interneta portāla "Biļešu paradīze" izmantošanu 76 513 eiro, bet LNKC pēc naudas saņemšanas veiks 90 769 eiro apmaksu par biļešu tirgotāja sniegtajiem pakalpojumiem, izplatot biļetes uz svētku pasākumiem.

Ņemot vērā šo iepriekšējo svētku pieredzi, tagad nolikumā paredzēts, ka biļešu tirgotājs nav tiesīgs piemērot pircējam papildu pakalpojuma komisijas vai administrēšanas maksu, internetveikala vai tirdzniecības platformas lietošanas maksu, maksājumu karšu apkalpošanas maksu vai jebkāda cita veida vai rakstura maksājumu, kā tikai biļetes nomināla vērtību par biļetes iegādi.