Pulcējot teju 80 dalībniekus no dažādām vietām, rokdarbniekus un citus interesentus, Smiltenē noticis adīšanas festivāls, kas sakritis ar Vispasaules publiskās adīšanas dienu, informē laikraksts "Ziemeļlatvija".

Reklāma

Uz festivālu interesenti mērojuši ceļu ne tikai no Smiltenes novada vairākiem pagastiem, bet arī Valkas, Valmieras, Cēsu un vēl tālākām vietām, tostarp no Siguldas, Ludzas un Jelgavas puses. Festivāla ietvaros rīkotas meistarklases dziju krāsošanā ar dabas materiāliem un zeķu adīšanā.

Bijusi aplūkojama arī adījumu izstāde, nopērkami izstrādājumi, kā arī papildināmi dzijas krājumi. 

To piedāvājuši vairāki tirgotāji, tostarp "Dziju busiņš", kas šajā reizē piestājis Smiltenē. Dzijas un citu rokdarbu materiālu piedāvājumu klāstā bijis viss, ko adītāju sirds varot kārot.

Pasākumu rīkojusi biedrība "Smiltenes pūra lāde", TLMS "Smiltene" un Smiltenes kultūras centrs. Ņemot vērā dalībnieku interesi, iecerēts, ka šāds festivāls varētu kļūt par tradīciju, kurā adītājas ikvienam interesentam parādītu to, ko pašas māk, un, daloties pieredzē, meistarklasēs iemācīt jaunas prasmes arī citiem.

MAF 2024

Publikācija tapusi projektā "Mans pagasts, mana pilsēta", kurā "Latvijas Avīze" sadarbojas ar laikrakstiem "Staburags", "Dzirkstele", "Zemgales Ziņas", "Bauskas Dzīve", "Alūksnes un Malienas Ziņas" un "Ziemeļlatvija".

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikācijas saturu atbild "Latvijas Avīze".