Pēc vairākām slēpnī pavadītām stundām Jēkabpils novada pašvaldības vides aizsardzības inspektoriem maija sākumā izdevies aizturēt maluzvejnieku Silabebru ezerā, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Reklāma

Maija sākumā no iedzīvotājiem saņemta informācija, ka Silabebru ezerā, kas atrodas "Natura 2000" dabas lieguma teritorijā, tiek ievietoti zvejas tīkli. Pēc dažu stundu pavadīšanas slēpnī inspektoriem izdevās aizturēt pārkāpēju.

Tika sākts administratīvā pārkāpuma process un izņemti tīkli 270 metru garumā, kā arī nelegālajā nodarbē izmantotā gumijas laiva.

Par šādām darbībām paredzēts sods no 280 līdz 700 eiro, kā arī tiks piemērots sods par dabas resursiem nodarītajiem zaudējumiem, kas šajā gadījumā ir aptuveni 500 eiro. Maluzvejnieka lomā bijušas karūsas un līņi, liecina pašvaldības publiskotā fotogrāfija.

Pašvaldības Attīstības pārvaldes Vides un dabas resursu aizsardzības nodaļa pateicas iedzīvotājiem, kas pamana un ziņo. Speciālisti norāda, ka sabiedrības līdzdalība vides aizsardzībā ir ļoti būtiska, tādēļ par pārkāpumiem iespējams ziņot pa tālruni 20350527.

Dabas aizsardzības pārvaldes informācija liecina, ka Silabebru ezers ir nozīmīga ūdensputnu ligzdošanas vieta un nozīmīga aizsargājamās augu sugas - lēzeļa lipares - atradne, kā arī nozīmīgs Eiropas Savienības aizsargājamais biotops -mezotrofa ūdenstilpe, kas ir Austrumlatvijā ļoti reti sastopams biotopu komplekss. Aizsargājamā teritorija izveidota, lai nepieļautu šīs vietas pārveidošanu un ūdens režīma pielāgošanu saimnieciskajām interesēm, kas negatīvi ietekmētu aizsargājamo putnu sugu ligzdošanu un augu atradnes.

Aptauja

Par kādu saturu LASI.LV būtu gatavs maksāt?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.