Eiropā strauji izplatās vilku hibrīdi – suņu un vilku krustojumi. Ja to skaits palielināsies, “parastajiem” vilkiem var draudēt izmiršana – ar šādu paziņojumu šonedēļ klajā nākuši Čehijas zinātnieki. Tie esot daudz drosmīgāki par vilku, tāpēc pastāv bažas, ka tie varētu uzbrukt arī cilvēkam. Vai arī Latvijā ir novēroti šādi hibrīdi un vai iedzīvotājiem laukos jābūt modrākiem? To dodas noskaidrot “360TV ZIŅneši”.

Vilku–suņu hibrīdi ir neprognozējami. Tie varot izraisīt konfliktus ar cilvēkiem un izspiest tīršķirnes vilku – ar šādu satraucošu paziņojumu klajā nākuši Čehu zinātnieki. 

Stāstot par to, kā šie hibrīdi vispār rodas, Valsts meža dienesta pārstāvis Aldis Bondars atklāj: “Tas var notikt 90% gadījumu. Piemēram, ir vilka kuce, kas meklējas šajā brīdī, bet viņai nav tēviņa, un ņemot vērā, ka vilks ir spējīgs krustoties ar suni, tad viņa atrod suni.”

Otrkārt, hibrīdi vairojas pie nosacījuma, ja ir daudz barības, lai tas spētu izdzīvot savvaļā. 

Jānis Ozoliņš, Latvijas Valsts mežzinātnes institūta “Silava” vadošais pētnieks stāsta: “Vilku mammai, kura varbūt ir zaudējusi savas sugas partneri un kurai nav pietiekami daudz barības, fizioloģiski var tikt traucēta vēlme vairoties, bet, ja ir daudz barības, viņa ir labi uzbarota, var iestāties riests un tad viņa meklē sev partneri, kas var izrādīties suns.”

Hibrīda un vilka atšķirība manāma krāsojumā – hibrīda kažoks ir gaišāks. Arī uzvedība nedaudz atšķiras – viņi ir drosmīgāki un bīstamāki. 

Vai eksperti saredz hibrīda sugu kā draudu Latvijas reģionu iedzīvotājiem un dzīvniekiem? Skaties video!

Plašāk skaties sižetā:

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.