Klāt 1. jūnijs, un daudzi mednieki dosies viesmedībās pēc Jāņu buka. Kā pareizi jānoraksta nomedītais dzīvnieks, ja esat viesmedībās, kādas darbības jāveic tam klubam, kurš uzņem ciemiņu, lai medījums būtu korekti piereģistrēts?

Reklāma

Skaidro Valsts meža dienesta Medību daļas vecākais referents Ilgvars Zihmanis:

“Ja medībās piedalās mednieks, kurš nav pievienots medību iecirkņa biedru sarakstam (viesmednieks), tad viņu uz laiku pievieno biedru sarakstam, bet pēc medībām no saraksta dzēš.

Pievienot viesmednieku iecirkņa biedru sarakstam ieteicams vēl pirms medībām. Pēc tam nomedīto nelimitēto dzīvnieku – stirnu vai mežacūku – Mednī var reģistrēt pats viesmednieks vai arī cits mednieks, izvēloties iecirkņa biedru sarakstā viesmednieka apliecības numuru. Dzīvnieks jāreģistrē nomedīšanas vietā.

Ja viesmednieks medī nelimitētos dzīvniekus (izņemot stirnas un mežacūkas), tad pievienot viņu iecirkņa biedru sarakstam nav obligāti.”

 

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.