Pirmdien, 15. jūlijā, sāksies bebru un ondatru medību sezona, kas turpināsies līdz nākamā gada 15. aprīlim, informē Valsts meža dienesta (VMD) pārstāvji.

Reklāma

Meliorācijas sistēmās bebru un ondatru medību termiņš pagarināts līdz 30.aprīlim. Par meliorācijas sistēmām uzskata mākslīgi veidotus susinātājgrāvjus, novadgrāvjus, kontūrgrāvjus un kanālus.

VMD pārstāvji atzīmē, ka par meliorācijas sistēmu atrašanās vietu var pārliecināties SIA "Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi" Meliorācijas kadastra informācijas sistēmā, kuras dati pieejami arī lietotnēs "Mednis" un "LVM GEO". VMD medību inspektori, vērtējot bebra vai ondatras nomedīšanas faktu, vadās pēc datiem, kas pieejami šajā informācijas sistēmā.

Bebri un ondatras ir nelimitētie medījamie dzīvnieki. Pēc VMD vērtējuma bebru skaits Latvijā sāk samazināties, bet ondatru skaits ir nemainīgs. 2023./2024. gada medību sezonā VMD saņēmis informāciju par 19 778 bebru un 34 ondatru nomedīšanu.

VMD ir valsts pārvaldes iestāde, kas uzrauga meža apsaimniekošanu, medību un dabas aizsardzības reglamentējošo normatīvo aktu ievērošanu, kā arī īsteno meža uguns apsardzību. Dienests uztur Meža valsts reģistru, kur tiek apkopota informāciju par mežu, tajā notiekošo saimniecisko darbību, medībām un medījamiem dzīvniekiem.

Aptauja

Kāds ir jūsu biežākais LASI.LV apmeklējuma laiks?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.