“Mūsu pusē daudzi, īpaši vecāka gadagājuma mednieki, ar skrošu munīciju, protams, piemērota izmēra, medī ne tikai ūdensputnus, bet arī stirnas un bebrus. Vai arī viņus šajās medībās skar svina skrošu aizliegums?” žurnālam "Medības" vaicā Andris no Latgales.

Valsts meža dienesta Medību daļas speciālisti skaidro, ka EK regulas 1907/2006 (REACH regulas) XVII pielikums nosaka vispārēju svinu saturošas skrošu munīcijas lietošanu mitrājos vai līdz 100 metru attālumā no tiem, neizdalot atsevišķu sugu medības. Regulas mērķis ir novērst toksiskas vielas (svina) nonākšanu apkārtējā vidē. Kā skrotis, tā renkuļi ir daudzdaļīgs šāviņš, no kura daļa nepastarpināti nokļūst apkārtējā vidē. Renkuļi ir definēti kā liela izmēra skrotis, kuru diametrs pārsniedz 4,5–5,5 mm. Tādā veidā būtībā ir aizliegta gan svina skrošu, gan svina renkuļu munīcijas izmantošana.

UZZIŅA

Mitrāji EK regulas izpratnē ir palienes, zāļu un kūdras purvi vai ūdeņu platības – dabiskas vai mākslīgas, pastāvīgas vai pārplūstošas, kurās ir stāvošs vai tekošs ūdens, saldūdens, iesāļš vai sāļš ūdens, t. sk. jūras akvatorijas, kuru dziļums bēguma laikā nepārsniedz sešus metrus.

Sagatavots ar Medību saimniecības attīstības fonda atbalstu.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.