Valsts meža dienests (VMD) kopš medību sezonas sākuma 1. aprīlī reģistrējis 1083 uz autoceļiem notriektus medījamos dzīvniekus, kas ir par 30 dzīvniekiem vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn

Reklāma

Tostarp VMD šogad līdz šim reģistrējis 112 notriektus aļņus, 126 notriektus staltbriežus, 624 notriektas stirnas un 59  notriektas mežacūkas.

Visvairāk notriekto dzīvnieku šajā medību sezonā konstatēts VMD Rīgas reģionālās, Dienvidlatgales un Zemgales virsmežniecību teritorijās.

VMD atgādina, ja sadursmē ar meža dzīvnieku ir cietuši cilvēki vai transportlīdzekļi, par to ir jāziņo Valsts policijai, savukārt par notriektiem un kritušiem medījamajiem dzīvniekiem jāinformē VMD, ko var darīt, izmantojot Latvijā radīto lietotni "Mednis". 

Dienests saņemto informāciju izvērtē, apstrādā un reģistrē faktu par bojā gājušo dzīvnieku, kā arī pieņem lēmumu par tālāko rīcību ar to.

Vienlaikus VMD uzsver, ka paziņošana par notriektu dzīvnieku lietotnē "Mednis" nenozīmē paziņošanu Valsts policijai par notikušu ceļu satiksmes negadījumu.

Dienestā arī atgādina, ka notriekto dzīvnieku nedrīkst piesavināties - šāda rīcība ir klasificējama kā medību produkcijas piesavināšanās, par ko ir piemērojams sods.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.