Sākusies pieteikšanās pasākumam "Satiec savu meistaru!", kas šogad norisināsies četras nedēļas nogales dažādos novados: 6. un 7. aprīlī Vidzemē, 13. un 14. aprīlī Kurzemē, 20. un 21. aprīlī Rīgā, Zemgalē un Sēlijā, 27. un 28. aprīlī Latgalē.

Ikviens meistars, kas vēlas piedalīties pasākumā, aicināts pieteikt savu meistarklasi, lekciju vai cita veida aktivitāti, līdz 26. februārim aizpildot tiešsaistes anketu "Satiec savu meistaru!" tīmekļvietnē "satiecsavumeistaru.lv".

Šogad pasākums "Satiec savu meistaru!" notiks 16. reizi. Tā būtība – vēstīt plašākai sabiedrībai par cilvēku, par viņa zināšanām un prasmēm, kas saglabātas un pārmantotas no paaudzes paaudzē.

Pasākuma forma ir brīva, meistari rīko meistardarbnīcas, individuālas nodarbības, atvērtās darbnīcas, paraugdemonstrējumus, lekcijas, priekšlasījumus, koncertus vai dančus, lai veicinātu interesi, izpratni un sabiedrības līdzdalību Latvijas nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanā.

LNKC tautas lietišķās mākslas eksperte Linda Rubena norāda, ka 16 gadu laikā ir izaugusi jauna paaudze, kas prasmes apguvusi, pateicoties meistaru zināšanām, pieredzei un aktīvai darbībai ne tikai savā darbnīcā vai sētā, bet arī piedaloties "Satiec savu meistaru!" aktivitātēs.

Viņas ieskatā apbrīnojama ir meistaru izdoma un pacietība, pamazām mācot un skaidrojot savas amata prasmes. Tāpat arī tiem, kuri mācās, ir jābūt pietiekami pacietīgiem, jo meistarība jau neizveidojas dažu dienu laikā. Tam ir nepieciešams ilgāks laika sprīdis, dažam pat viss mūžs.

"Paldies visiem meistariem, kuri ir gatavi dalīties ar padomiem un zināšanām, tā veidojot gan izpratni par dažādiem amatiem un prasmēm, gan veicinot interesi par mūsu kultūras bagātību," meistarus pieteikties pasākumam aicina L. Rubena.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.