Policijas uzraudzībā sestdien Rīgā notika gājiens "Palestīnas atbalstam", kurā bija pulcējušies vairāk nekā 100 cilvēki, novēroja aģentūra LETA. Aizturēts arī viens dalībnieks ar antisemītisku saukli "No upes līdz jūrai".

Lai arī Valsts drošības dienests kritiski vērtēja šī pasākuma saskaņošanu, gājiens kopumā noritēja mierīgi.

Gājiena dalībnieki devās no Doma laukuma pa Jēkaba ielu uz Neatkarības laukumu. Sanākušie līdzi bija paņēmuši plakātus, kuros izteicas pārmetumus Izraēlai, piemēram, "Genocīds nav aizsardzība", "Free Palestine", "Viņi arī ir cilvēki" "Nē - genocīdam Gazā" un "Izraēla veic genocīdu". Daži gājiena dalībnieki nesa Palestīnas karogus.

Neviens plakāts neaicināja atbrīvot palestīniešu grupējuma "Hamās" sagūstītos izraēliešu ķīlniekus.

Dalībnieki skandināja dažādus saukļus, tostarp, "Brīvu, brīvu Palestīnu" un "Eiropa finansē, Izraēla bombardē", "Par mieru" un "Rokas nost no bērniem Gazā", kā arī skandēja mūziku, kuras pavadījumā daļa dalībnieku dejoja.

Pirms gājiena tā rīkotāji bija izplatījuši paziņojumu, kurā pauda, ka akcijas mērķis esot solidaritātes izrādīšana Palestīnas iedzīvotājiem. 

Gājiena rīkotāji aicināja valsts amatpersonas un Latvijas iedzīvotājus izrādīt solidaritāti ar Palestīnas civiliedzīvotājiem un paust nosodījumu Izraēlai, kas īstenojot vardarbību arī pret civiliedzīvotājiem.

Kā ziņots, pagājušā gada 7. oktobrī Palestīniešu islāmistu grupējumu "Hamas" un "Islāma džihāds" kaujinieki iebruka Izraēlā, noslepkavojot simtiem izraēliešu. Starp upuriem vairākums bija civilpersonas, un tikai daži desmiti bija karavīri. Teroristi sagrāba arī vairāk nekā 200 ķīlniekus, kas nogādāti Gazas joslā. 

Lielākā daļa vēl aizvien nav atbrīvota. 

Protesta akcijā Telavivā 20. novembrī tiek pieprasīta grupējuma "Hamās" 7. oktobrī sarīkotā teroristiskā uzbrukuma laikā sagūstīto ķīlnieku atbrīvošana.

Izraēlas armija, reaģējot uz uzbrukumu, sāka triecienus Gazas joslā un joprojām veic sauszemes operāciju, kuras mērķis ir iznīcināt "Hamas" teroristu organizāciju.

Aptauja

Vai turpini sekot līdzi Izraēlas un "Hamās" karam?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.