Palestīniešu kaujinieku grupējums "Hamās" grib "pilnīgu un visaptverošu uguns pārtraukšanu" Gazas joslā, pirmdien paziņoja augsta "Hamās" amatpersona pēc Kataras paziņojuma par pagaidu pamiera ierosinājumu.

"Mēs runājam pirmām kārtām par pilnīgu un visaptverošu uguns pārtraukšanu, nevis par pagaidu pamieru," sacīja "Hamās" pārstāvis Tahers al Nunu.

Kad karadarbība būs pārtraukta, "'varēs tikt apspriestas pārējās detaļas", ķīlnieku atbrīvošanu ieskaitot,

viņš piebilda.

Protesta akcijā Telavivā 20. novembrī tiek pieprasīta grupējuma "Hamās" 7. oktobrī sarīkotā teroristiskā uzbrukuma laikā sagūstīto ķīlnieku atbrīvošana.

Katara, Ēģipte un ASV ir uzņēmušās vidutāju lomu karā, kas 7. oktobrī sākās starp "Hamās" un Izraēlu pēc "Hamās" brutālajiem uzbrukumiem Izraēlas dienvidiem.

Aptauja

Vai turpini sekot līdzi Izraēlas un "Hamās" karam?

Kataras premjerministrs šeihs Mohammeds bin Abdelrahmans al Tani pirmdien paziņoja, ka sarunās Parīzē ar ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) direktoru Bilu Bērnsu un augstākajām Izraēlas un Ēģiptes drošības spēku amatpersonām ir panākts pakāpeniska pamiera ierosinājums.

Viņš apstiprināja, ka saskaņā ar to vispirms tiktu atbrīvoti par ķīlniekiem sagrābtie bērni un sievietes, kā arī tiktu ievesta palīdzība Gazas joslā.

Puses "cer nodot šo ierosinājumu "Hamās" un panākt, ka viņi pozitīvi un konstruktīvi iesaistās šajā procesā," sacīja šeihs Mohammeds.

Pirmdien vēl nebija zināms, vai "Hamās" saņēmis šo ierosinājumu no Kataras. 

Iepriekš ar Kataras starpniecību novembra beigās bija panākta vienu nedēļu ilga karadarbības pauze, kuras gaitā tika atbrīvoti desmitiem Izraēlas un ārvalstu ķīlnieku apmaiņā pret palestīniešu cietumniekiem, kā arī tika piegādāta palīdzība Gazas joslai. 

No kaujinieku 7. oktobrī sagrābtajiem 250 ķīlniekiem Gazas joslā vēl ir palikuši 132 ķīlnieki, no kuriem vismaz 28 jau ir miruši.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.