Francijas prezidents Emanuels Makrons trešdien telefonsarunā ar Izraēlas premjerministru Benjaminu Netanjahu paziņojis, ka bojāgājušo skaits Gazas joslā esot nepieņemams un ka Izraēlai jāpārtrauc militārās operācijas šajā teritorijā.

Makrona kanceleja pavēstīja, ka prezidents telefonsarunā paudis Francijas stingros iebildumus pret Izraēlas uzbrukumu Rafahai Gazas joslas dienvidos, norādot, ka tā "var novest tikai pie jauna mēroga humānās katastrofas" un radīt jaunu reģionālās eskalācijas risku.

Aptauja

Vai turpini sekot līdzi Izraēlas un "Hamās" karam?

Francijas līderis uzsvēra, ka vienošanās par pamieru būtu jāpanāk nekavējoties, piebilstot, ka tai būtu "jāgarantē visu civiliedzīvotāju aizsardzība un masveida neatliekamās palīdzības pieplūdums". Makrons izteicās, ka nepietiekama piekļuve iedzīvotājiem, kas atrodas smagā humānā krīzē, neesot attaisnojama.

Viņš norādījis, ka "obligāti jāatver Ašdodas osta" Izraēlā uz ziemeļiem no Gazas joslas, "tiešais sauszemes ceļš no Jordānijas un visi robežšķērsošanas punkti".

Francijas prezidents arī mudināja "premjerministru un visus Izraēlas līderus uzdrīkstēties piedāvāt saviem līdzpilsoņiem mieru nākotnē", ko, viņaprāt, var panākt tikai ar "Palestīnas valsts izveidi".

Francija otrdien paziņoja, ka piemēro sankcijas 28 ebreju kolonistiem, kurus tā apsūdz cilvēktiesību pārkāpumos okupētajā Rietumkrastā. Francija centīsies panākt sankciju piemērošanu arī Eiropas līmenī, paziņoja Ārlietu ministrija.

Izraēla sākusi uzlidojumus "Hizbollah" mērķiem Libānā

Izraēlas iznīcinātāji sākuši uzlidojumus Libānai, trešdien paziņojusi armija, raisot bažas par kara izcelšanos starp abām valstīm.

Izraēlas armija nesniedza sīkāku informāciju par gaisa uzlidojumiem.

Ziņu aģentūras AFP fotogrāfs novēroja, kā mediķi un karavīri ar militāro helikopteru evakuēja vienu ievainoto no slimnīcas Safedā.

Libānas kaujinieku grupējums "Hizbollah" vēl nav uzņēmies atbildību par raķešu izšaušanu pret Izraēlu, bet grupējums gandrīz katru dienu apšauda Izraēlas karaspēka pozīcijas.

"Hizbollah" līderis Hasans Nasralla otrdien paziņoja, ka Izraēlas apšaudīšana no Libānas dienvidiem beigsies, "kad apstāsies uzbrukums Gazai un tiks noslēgts pamiers" starp palestīniešu teroristisko grupējumu "Hamās" un Izraēlu. "Ja viņi (Izraēla) paplašinās konfrontāciju, mēs darīsim to pašu," televīzijā brīdināja Nasralla.

"Es nezinu, kad ziemeļos sāksies karš, varu teikt, ka tā iespējamība tuvākajos mēnešos ir daudz lielāka nekā iepriekš," 

pagājušajā mēnesī atzina Izraēlas armijas ģenerālštāba priekšnieks Herci Halevi.

Libāna. Uz plakāta: Libānas šiītu kustības "Hezbollah" līderis Hasans Nasralla.

Kopš "Hamās" un Izraēlas kara sākuma 7. oktobrī Libānā ir nogalināti vismaz 243 cilvēki, no kuriem lielākā daļa ir "Hizbollah" kaujinieki, bet arī 30 civiliedzīvotāji, liecina aģentūras AFP apkopotie dati.

Izraēlas pusē saskaņā ar Izraēlas oficiālajiem datiem ir nogalināti deviņi karavīri un seši civiliedzīvotāji.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.