Piedāvājam iespēju noklausīties raidieraksta "Pārāk daudz grāmatu" sarunu par Džākomo Macariola grāmatu "Mans brālis ķer dinozaurus. Stāsts par mani un Džovanni, kuram ir par vienu hromosomu vairāk" ("Latvijas Mediji", 2023). Grāmatu tulkojusi Dace Meiere.

Kā tik jaunam autoram izdevies uzrakstīt piesaistošu grāmatu? Kā runāt par sarežģītām tēmām? Un kā par to stāstīt dažādu vecumu cilvēkiem? To un daudz ko citu mēģina noskaidrot raidieraksts "Pārāk daudz grāmatu".

Raidierakstā šoreiz sīkāks ieskats grāmatas tapšanā.

"Mans brālis ķer dinozaurus" ir sirsnīgs un komisks stāsts par īstiem notikumiem īstā ģimenē, kad tajā ienāk jaunākais brālis, kuram ir Dauna sindroms. Lai arī stāsts paredzēts bērniem un pusaudžiem, tas uzrunās arī citu vecumu lasītājus.

Par grāmatu vairāk var pastāstīt tās tulkotāja Dace Meiere un lasītāji, savukārt stāstā apskatītajā tēmā – dzīve ģimenē, kur aug arī bērns ar Dauna sindromu – padziļinātāku ieskatu sniedz biedrības "Dauna sindroms Latvija" valdes locekle Velga Polinska.

Noklausies!

Raidierakstā tulkotāja Dace Meiere stāsta par to, kā grāmatā parādīta itāļu ģimenes dzīve, kā viņa strādājusi ar šo un citām pusaudžiem domātām grāmatām, kā arī atklāj citas tulkotāja dzīves aizkulises. Dace Meiere tulko no itāļu, lietuviešu, spāņu un katalāņu valodas. Viņas paspārnē ir jau vairāk nekā 150 grāmatu tulkojumi, tostarp Umberto Eko, Sandro Veronēzi, Alesandro Bariko, Žaumes Kabrē, Kristinas Sabaļauskaites un citu nozīmīgu autoru darbi.

Dace Meiere.

Otra sērijas viešņa Velga Polinska ir pasniedzēja, tulkotāja, mūziķe, divu bērnu mamma un viena no biedrības "Dauna sindroms Latvija" dibinātājām. Velga par grāmatu teikusi: "Ar apbrīnojami trāpīgu patiesumu Džākomo parāda Macariolu ģimenes sapņus, kam pavisam negaidīti nākas ieņemt citu gultni. Taču tie nenoplok, neiegrimst dubļos un neizzūd! Gluži otrādi – ikviens, kurš sastopas ar Džovanni, ierauga pasauli citām acīm, daudz biežāk ļaujas scenārija maiņām un mācās tikpat stūrgalvīgi turēties pie brīvības, kā to dara viņš – supervaronis Džovanni!"

Džākomo Macariola (Giacomo Mazzariol) grāmatas jauniešiem "Mans brālis ķer dinozaurus".

Raidieraksta sērija tapusi un grāmata izdota ar Eiropas Savienības programmas "Radošā Eiropa" atbalstu.

KONTEKSTS

Grāmatu izdevniecība "Latvijas Mediji" darbu sāka 1998. gadā ar latviešu rakstnieka Vladimira Kaijaka romānu "Enijas bize". Oriģinālliteratūra allaž ir bijusi izdevniecības galvenais stūrakmens un veiksmes stāsts. Vairāki romāni saņēmuši "Lielo lasītāju balvu". Šodien izdevniecība "Latvijas Mediji" piedāvā oriģinālo un tulkoto literatūru, vēsturi un dokumentālo literatūru, praktiskās grāmatas, gadagrāmatas, kalendārus, bērnu grāmatas. Katru gadu izdevniecība lasītāju rokās nodod vairāk nekā 100 dažādu nosaukumu darbus.

Jaunākās grāmatas meklē izdevniecības veikalā šeit