Saeima galīgajā lasījumā pieņēmusi grozījumus Sporta likumā, kas paredz izstrādāt jaunu kārtību finanšu līdzekļu piešķiršanā sporta organizācijām.

Līdz šim sporta nozarē valsts finansējumu pa tiešo saņēma vairākas organizācijas – Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), Latvijas Sporta federāciju padome (LSFP), Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija (LKSSA), pašām šos naudas līdzekļus arī administrējot un novirzot tālāk, tostarp sporta federācijām. Turpmāk ar naudas dalīšanu nodarbosies Izglītības un zinātnes (IZM) ministrija, kā prioritāti izvirzot bērnu un jauniešu sportu. "Mēs netaisām revolūciju, bet gan evolūciju. Par pamatu ņemam vecos kritērijus, taču tos modificējam, liekot akcentu uz bērnu un jauniešu sportu," "Latvijas Avīzei" saka IZM Sporta departamenta direktors Vladimirs Šteinbergs. Viņš norāda, ka finansēšanas sistēmas maiņā saņemts Latvijas lielāko sporta veidu federāciju atbalsts. 

"Protams, ir federācijas, kas to neatbalsta, jo apzinās, ka viņi uz masveidības rēķina neiegūst lielāku finansējumu, jo ir nišas sporta veidi. Jā, šie sporta veidi bieži vien ir ar medaļām, taču pārsvarā tāpēc, ka tur nav tik liela konkurence. 

Protams, tādi sporta veidi Latvijai arī ir vajadzīgi, bet mēs nevaram katram veidam pielāgot sistēmu. Latvijas sporta politikas pamatnostādnēs kā prioritāte nodefinēts bērnu un jauniešu sports un attiecīgi visa sistēma jāveido, balstoties uz to. No 1. janvāra finansējums tiks dalīts ministrijas iekšienē. Tas ir pamatots ar vairākiem iepriekšējiem Ministru kabineta lēmumiem, Valsts kontroles un tiesībsarga ziņojumiem. Gadiem par to diskutēts un runāts, šobrīd IZM gan politiskā, gan izpildvara ir gatava beidzot šīs reformas realizēt un ieviest dzīvē," izmaiņas skaidro Šteinbergs. Publiski vislielāko neapmierinātību ar kursa maiņu paudusi Latvijas Bobsleja un skeletona federācija, jo bobsleja specifikas dēļ bērni ar to nevar nodarboties.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.