Lietuviešu diska metējs Mīkols Alekna sacensībās ASV svētdien rīku raidīja 74,35 metrus tālu, labojot teju 40 gadus veco pasaules rekordu.

21 gadu vecajam sportistam, kurš ir divkārtējā olimpiskā čempiona Virgīlija Aleknas dēls, "Oklahoma Throws Series" sacīkstēs izdevās lieliska metienu sērija, jo visi seši mēģinājumi bija tālāki par 70 metriem. 

Piektajā metienā viņam izdevās labot pasaules rekordu, kurš kopš 1986. gada jūnija piederēja Vācijas Demokrātiskās Republikas (VDR) pārstāvim Jirgenam Šultam (74,08) un līdz šim bija vecākais pasaules rekords starp visām disciplīnām vīru konkurencē. 

Interesanti, ka sākotnēji Aleknas rezultāts bija 74,41 metrs, bet, to pārmērot, seši centimetri gāja mazumā. Visu laiku labāko rezultātu listē diska mešanā Mīkols apsteidza ne tikai Šultu, bet arī savu tēvu, kurš 2000. gadā Kauņā disku bija raidījis 73,88 metrus tālu, līdz ar to tagad labāko trijniekā ir divi Aleknas, uz ceturto vietu nobīdot igauni Gerdu Kanteru (73,38). 

Mīkols Alekna ir 2022. gada Eiropas čempions, kā arī pasaules čempionātu sudraba un bronzas medaļu ieguvējs. Viņš būs viens no galvenajiem favorītiem šovasar Parīzes olimpiskajās spēlēs.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.