Nākamgad viens no lielākajiem sporta notikumiem solās būt Eiropas čempionāta finālturnīrs futbolā, kas norisināsies desmit Vācijas pilsētās.

Lai gan visas finālturnīra dalībnieces vēl nav zināmas, jo "play off" mačos pavasarī jānoskaidro trīs atlikušās no 24 dalībniecēm, viņnedēļ Hamburgā jau notika apakšgrupu izloze. Komandas tika salozētas pa četrām sešās apakšgrupās. Katras apakšgrupas divas labākās komandas, kā arī četras labākās trešo vietu ieguvējas iekļūs astotdaļfinālā.

Intriģējošākā noteikti būs B apakšgrupa, jo izlozei labpatikās tajā salikt kopā iepriekšējā Eiropas čempionāta uzvarētāju Itāliju ar trīskārtējo Vecā kontinenta čempioni Spāniju un pēdējo divu Pasaules kausu pusfinālisti Horvātiju. 

Kā ceturtā šajā apakšgrupā būs Albānija. Labs izaicinājums gaida arī mājiniekus vāciešus, kuriem A apakšgrupā būs jātiekas ar Skotiju (14. jūnijā čempionāta atklāšanas spēlē Minhenē), Ungāriju un Šveici. Salīdzinoši vieglāka grupa iepriekšējā Eiropas čempionāta finālistei Anglijai – futbola dzimtenes valstsvienība C apakšgrupā spēlēs pret Serbiju, Dāniju un Slovēniju. D apakšgrupā ir divas favorītes – Francija un Nīderlande, kurām konkurenci izrādīs Austrija un "play off" A zara (Velsa/Somija, Polija/Igaunija) uzvarētāja. E apakšgrupā favorīte ir Beļģija, kas spēkosies ar Slovākiju, Rumāniju un "play off" B zara (Izraēla/Islande, Ukraina/Bosnija un Hercegovina) labāko komandu. Visbeidzot F apakšgrupā Portugāle, kura kvalifikācijā kā vienīgā uzvarēja visās spēlēs (vārtu attiecība 36:2!), tiksies ar Turciju, Čehiju un "play off" C zara (Gruzija/Luksemburga, Grieķija/Kazahstāna) uzvarētāju.

Eiropas čempionāta kalendārā plānota 51 spēle, kuras notiks Berlīnē, Minhenē, Dortmundē, Ķelnē, Leipcigā, Gelzenkirhenē, Diseldorfā, Frankfurtē, Hamburgā un Štutgartē. Fināls 14. jūlijā notiks Berlīnes olimpiskajā stadionā, kurā ir 70 000 skatītāju vietas un tas ir ietilpīgākais no visiem desmit stadioniem. 

Biļešu tirdzniecība jau ir sākusies, taču šobrīd priekšroka tiek dota to valstu līdzjutējiem, kuru komandas piedalīsies turnīrā. 

Pārējie var cerēt uz pārpalikumiem, kurus sāks tirgot nākamā gada pavasarī. Cenas uz apakšgrupu spēlēm, sākot no 30 līdz 200 eiro, izņemot atklāšanas spēli, uz kuru biļetes maksā no 50 līdz 600 eiro. Tikpat maksās biļetes uz izslēgšanas spēlēm, bet uz finālu no 90 līdz 1000 eiro. Pieejamas arī VIP ieejas kartes, kurās iekļauti atspirdzinājumi un uzkodas. Tās maksā, sākot no 1100 eiro.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.